Погортаймо перші сторінки Біблії, які розпочинаються легендами, що, здавалося, були відомі нам завжди, ніби ми з ними народилися.
Легенди про створення світу, про перших людей Адама і Єву, про потоп на землі й Вавилонську вежу невеликі за обсягом, проте багаті своєю образністю. Лише кількома штрихами створюється кольорова рельєфна картина світу: «Сказав Бог: “Нехай на Землі виросте всіляка зелень: трава й дерева ”.
І сталося так. І побачив Бог, що це добре. І був вечір, і був решок: день третій».
Хоча легенди сприймаються як окремі завершені твори, проте всі вони пов’язані за змістом і події в них розвиваються в хронологічному порядку.
Художню цінність мають звертання до Бога у формі пісні, цей жанр релігійної лірики називається псалмом. Автором більшості псалмів уважають царя Давида (звідси іі назва – Давидові псалми). Ці пісні-звертання за тематичними особливостями поділяються на благальні, у яких народ, який страждає від голоду чи війни, благає Бога про допомогу; псалми-гімни, що уславлюють Бога; псалми-подяки за вислухані молитви та історика-повчальні псалми. Вони зібрані в Псалтирі – книзі Старого Заповіту.