Дослідники детально вивчили підводні «спалахи» біля «Титаніка», вперше помічені 26 років тому.
Першим сигнал сонара біля затонулого судна помітив дайвер П. Х. Наргеолет, який активно вивчає «Титанік». Феномен виявили 26 років тому біля уламків судна на глибині 2900 метрів. Спалах також фіксував гідролокатор у північній частині Атлантичного океану.
Учасники експедиції «Титанік» OceanGate 2022 спочатку вважали, що це інше місце аварії корабля. Проте, в ході дослідження вони зробили несподіване відкриття – тут було виявлено жваву екосистему.
Знайдений хребет вирішили назвати Наргеолет-Фаннінг – саме так звали двох із учасників місії. Це є геологічною структурою, куди входять базальтові вулканічні утворення. Відео демонструє унікальну фауну, що кишить морськими мешканцями.
За словами професора-дослідника Центру морських наук Університету Північної Кароліни Вілмінгтона та головного наукового співробітника OceanGate доктора Стіва В. Росса, його вразило різноманітність та щільність губок, бамбукових коралів, інших холодноводних коралів, присадкових омарів та риб.
Він стверджує, що завдяки невідомій екосистемі можна порівнювати морське біорізноманіття на «Титаніку» та біля нього. За допомогою виявлених відмінностей та подібностей можна збільшити обсяг знань про глибоководне середовище.
У Наргеолет-Фаннінг було зроблено фото та відео, а також зібрано зразки води для аналізу екологічної ДНК. Це необхідно для вимірювання ступеня біорізноманіття у рифі. Крім цього, можна більше дізнатися про поширення глибоководного океанічного життя.
«Нам потрібно поділитися цією інформацією з науковою спільнотою та політиками, щоб бути впевненими, що ці вразливі екосистеми отримають належну увагу та захист, на які вони заслуговують», – сказав професор прикладної морської біології та екології Школи геонаук Університету Единбурга та доктор Мюррей Робертс.
У рамках місії OceanGate продовжуватимуть досліджувати «Титанік» та місця біля нього у 2023 році.