Робота має приносити не тільки задоволення і зростання, а й гроші. Заради них багато хто готовий працювати старанніше, погоджуватися на овертайми. Але не завжди це приносить бажаний дохід. Часом і зовсім здається, що чим більше ви працюєте, тим менше отримуєте. Або ж зарплата зростає з тією ж швидкістю, що й ціни. Обидва варіанти неприйнятні й не дають змоги розбагатіти та почуватися гідно. Маркетологи відповіли на запитання, чому ви багато працюєте, а грошей все одно немає.
Які причини заважають вам збільшити дохід
Насправді є багато пасток, які заважають людям отримувати більше. Наприклад, людина насправді не прагне збільшити свій дохід. Хоча її поведінка свідчить про протилежне: вона готова працювати по 12-16 годин на добу, брати на себе додаткові обов'язки. Але в підсумку грошей все одно немає.
Експерти стверджують, що є 3 основні причини, через які навіть найвідповідальніші та найдосвідченіші співробітники відлякують можливості збільшити дохід. Тут ідеться про установки. Якщо перераховані є у вас, то шанси розбагатіти стають мізерними:
- Постійна тривога через брак грошей. Причому нерідко вона з'являється, коли в людини цілком вистачає коштів для покриття базових потреб. Тривога призводить до економії, через що знижується рівень життя.
- Відсутність стратегії з підвищення доходів. Це не обов'язково має бути фінансовий план на найближчі 10 років. Достатньо постійного бажання зростати в доході та пошуку способів для цього. Якщо ж підвищення доходу є лише мрією, то ви продовжите багато працювати, але грошей все одно не буде.
- Негативні установки. Наприклад, що великих грошей чесним способом не заробити, або ж бути багатим погано, небезпечно.
Зазначимо, що останні установки нерідко закріплюються ще в дитинстві. Тому так важливо в дорослому віці їх помітити і пропрацювати. З такими установками розбагатіти ніяк не вийде.
Що робити, якщо ви багато працюєте, а грошей немає
Позбутися фінансового застою можна кількома способами. Є універсальні рекомендації, які допоможуть усім, і більш вузькоспеціалізовані, які залежать від вашого формату роботи (фріланс, найм, своя справа).
Насамперед слід позбутися негативних установок. Думайте про гроші в позитивному ключі. Інакше ви самі позбавляєте себе можливості зміцнити матеріальне становище. Інші корисні поради для підвищення доходу:
- шукайте не як заощадити, а як заробити;
- постійно прагніть до збільшення доходу, підвищуючи планку;
- ставте чіткі цілі, а не мрійте про багатство.
Співробітникам у наймі потрібно не багато працювати, а якісно. Покажіть свою цінність і заявляйте про своє бажання отримувати більше. Але мова не тільки про гроші, а також про відповідальність. Якщо не бачите себе більше в конкретній компанії, то шукайте іншу. Не бійтеся змінити спеціальність, якщо інтересу до поточної діяльності більше немає.
Фрілансерам підвищити дохід ще легше. Вони можуть або взяти більше клієнтів, або змінити чек на свої послуги.