Вчений розкрив секрет музики, під яку хочеться рухатися до знемоги.
Якщо в музичній композиції є настільки низькі звукові частоти, що люди їх навіть не чують, активність на танцполі зростає майже на 12%, встановили вчені з Університету МакМайстер (Канада), стаття яких опубліковано в журналі Current Biology.
Нейробіолог та барабанщик-аматор Деніел Кемерон спеціалізується на вивченні того, як музичні ритми впливають на людей. Він та його колеги провели наукове дослідження за участю популярного канадського електронного дуету Orphx.
У спеціально обладнаній лабораторії музиканти провели 45-хвилинний концерт. Відвідувачів забезпечили наголовниками, в які вбудовані сенсори, що реагують на рух. Крім того, до та після заходу глядачі пройшли опитування, розповівши про свої відчуття.
Під час концерту музиканти кожні дві хвилини то вмикали, то вимикали динаміки, що видають басові звуки дуже низької частоти. Аналіз рухів людей, що танцювали, показав: коли динаміки були включені, публіка була на 12% бадьорішою.
Як вважають дослідники, низькочастотні звукові вібрації впливають на вестибулярний апарат і передаються у мозок. Неврологічні шляхи, які беруть участь у цій взаємодії, близько пов'язані з нейронною системою, що відповідає за рух. Саме тому басові ноти можуть покращувати почуття ритму та змушувати нас спонтанно рухатися.