Однокімнатна квартира – досить поширений формат житла, власниками якого є більшість українців, які проживають у багатоквартирних будинках. Вважають, що власниками однокімнатної квартири є люди самотні, не обтяжені сімейними турботами та обов'язками. Однак реалії сьогоднішнього життя такі, що в малогабаритній квартирі можуть мешкати молоді пари з дітьми або кілька різних за віком поколінь однієї родини. В останньому випадку гостро постає питання облаштування невеликого за площею житлового приміщення. На перший погляд, завдання може здатися практично нерозв'язним. Насправді, практика показує, що ремонт квартир у Києві може допомогти зробити житло досить затишним і багатофункціональним, здатним задовольнити потреби всіх членів сім'ї. Розберемо в цій статті, які ж сьогодні є тренди у ремонті квартир.
1. Джапанді
Цим словом позначають трендове відгалуження мінімалізму – поєднання японського та скандинавського стилю (Japan [ese] + scandi). Кілька років тому ідеї Заходу та Сходу несподівано зустрілися у новому напрямі, який об'єднав у собі японську повагу до природи та скандинавську практичність.
Ймовірно, японсько-нордичний мінімалізм все частіше зустрічатиметься в модних інтер'єрах квартир, оскільки він відповідає всім глобальним трендам 2022 року. Серед них усвідомлене споживання, зв'язок із природою, використання натуральних матеріалів та помірність у всьому.
Характерні риси джапанді:
- використання грубуватих, «сирих» текстур (недосконалість матеріалу як слід часу, а не недолік);
- природні палітри;
- велика кількість природного освітлення досягається за рахунок мінімуму текстилю на вікнах, відкритих просторів, що пропускають світло перегородок;
- екологічність;
- ергономічність та функціональність.
2. Плавні лінії
Жорсткі прямокутні форми поступово поступаються місцем плавним обтічним лініям. У рамках інтер'єру все пом'якшується: у дизайні вітальні домінують дивани-півмісяці, на кухні – круглі столи і стільці зі скругленими спинками. Для спальні все частіше вибирають ліжка з м'якою основою, яка, навіть зберігаючи прямокутну форму, виглядає м'якшою.
Почасти цей тренд пов'язаний із поверненням моди 1950-70-х років, тому, якщо сучасні напрямки в чистому вигляді вам не до душі, можна сміливо додавати до обстановки предмети тієї епохи: круглі bubble-лампи як акцент на стелі, крісла та дивани з вельветовою оббивкою, яскравий та життєрадісний декор. Все це чудово комбінується з якісною екологічною обробкою та вираженими фактурами.
3. Ванна в стилі спа
Ще одна тенденція, що виникла внаслідок переосмислення ролі будинку. Навіть у рамках міської квартири можна додати у ванну кімнату елементи велнесу. У цьому допоможуть такі прийоми.
- приємні на дотик фактури – дерево, мармур, льон та бавовна.
- продумане освітлення – створіть кілька світлових сценаріїв: від яскравого верхнього світильника до м'якого приглушеного освітлення, яке допоможе налаштуватися на релакс.
- наповніть кімнату приємними ароматами, розставте на поличках улюблену косметику та свічки, використовуйте дифузор із пахощами під час водних процедур.
4. Фактурне скло
Скло прикрашає будь-який інтер'єр: робить його повітрянішим, елегантнішим і витонченішим. Незважаючи на крихкість, цей матеріал все частіше використовується в оформленні житла в різних проявах.
У наступному році зверніть увагу на фактурне скло: ребристе, матове, опукле, вітражне тощо. Його можна використовувати в наступних випадках.
- в обробці – оригінально і стильно виглядають матові склоблоки , які можуть замінювати частину стіни або використовуватися як перегородка;
- у дизайні санвузла замініть звичайний прозорий екран душової кабіни на красиве матове або ребристе скло;
- у декорі – вази, свічники, посуд із прозорого чи кольорового текстурного скла прикрасять кімнату, модою також будуть штучні предмети ручної роботи.
5. Камінь та дерево
Використання довговічних натуральних матеріалів – довгограючий тренд, що втілює у собі філософію сталого розвитку. Якщо 5-10 років тому головною конкурентною перевагою була ціна, то зараз набагато важливіше екологічність, якість виробництва та характеристики матеріалу.
Через постійний стрес і не найкращу екологічну обстановку вдома хочеться оточити себе комфортом і хоч трохи наблизитися до природи. Тож у топі є і будуть благородні матеріали: дерево, камінь, мармур.
Перед тим як розпочати облаштування квартири, найкраще відразу визначитися з тим, якими будуть масштаби майбутніх будівельних робіт. Створюючи інтер'єр навіть невеликої квартири, потрібно передусім розглянути всі можливі варіанти перепланування приміщення, продумати якісне освітлення, вибрати найбільш функціональні меблі та підібрати цікаві аксесуари. Якщо суворо дотримуватися всіх рекомендацій сучасних архітекторів та декораторів, то навіть у малогабаритній квартирі можна у досить короткі терміни створити гарний, затишний та індивідуальний інтер'єр.