Китайські дослідники виявили найбільш ранні відомі сліди косметики зі свинцевих білил. Знахідку зробили у провінції Шеньсі, повідомляє Humanities and Social Sciences Communications.
Свинцеві білила вважаються одним із найважливіших пігментів в історії людства. Його винахід сприяв розвитку не лише косметології, а й мистецтва.
Вчені проаналізували залишки білої косметики із набору бронзових виробів, знайдених у гробниці VIII століття до нашої ери. Зокрема, вони оцінили рівні радіоактивних та стабільних ізотопів кисню.
Результати показали, що китайці використовували штучно виготовлену косметику зі свинцевих білил у 770-476 роках до нашої ери – на кілька сотень років раніше, ніж у Стародавній Греції. При цьому залишається невідомим, як китайці навчилися виготовляти цей пігмент. Згідно з однією з теорій, технологію завезли з Європи чи Стародавнього Єгипту.
Згідно з дослідженням, білила з китайської гробниці були виготовлені шляхом осадження, а не корозії, як практикували у Стародавній Греції. Місцеві жителі відбілювали шкіру на обличчі з ранньої весни до пізньої осені. Масове поширення білил за порівняно невисокими цінами справило «косметичну революцію» у стародавньому світі.