Газові балони зі стисненим газом бувають різних форм і конструкцій, які здебільшого залежать від тиску газів, які вони містять. Загалом вони поділяються на циліндри високого тиску, циліндри низького тиску та кріогенні контейнери.
- Циліндри високого тиску, як правило, високі та вузькі, товстостінні, важкі, коли порожні, зазвичай виготовлені зі сталі або алюмінію та можуть витримувати тиск до 10 000 фунтів на квадратний дюйм. Типовими прикладами є газові балони з азотом, гелієм, воднем, киснем і вуглекислим газом.
- Балони низького тиску зазвичай товстіші та легші, ніж балони високого тиску; вони мають тонкостінні зварні шви і можуть витримувати тиск до 500 psi. Типовими прикладами є зріджені нафтові гази (LPG, як пропан) і холодоагенти.
- Кріогенні контейнери – ці контейнери працюють під тиском 20 – 500 psi. Вони мають запобіжні клапани, які допомагають скинути тиск при підвищенні температури. Прикладами кріогенних матеріалів є азот, кисень, аргон, вуглекислий газ тощо.
Зберігання
Одне з найпоширеніших питань – це як правильно зберігати та захищати балони зі стисненим газом. Ми сподіваємося, що наведена нижче інформація дасть відповідь на ці запитання.
Як правило, балони зі стисненим газом слід зберігати в рівному, прохолодному, сухому, добре вентильованому, вогнестійкому місці, яке відповідає всім чинним федеральним, державним і місцевим нормам. Зберігання також має відповідати стандартам Асоціації стисненого газу (CGA).
Загальні вимоги до зберігання
- Зберігайте балони подалі від джерел займання або надмірного тепла. Їх слід зберігати подалі від прямих сонячних променів або будь-яких інших джерел надмірного тепла. Не піддавайте балони впливу температур вище 125oF. Пристрої для скидання тиску встановлюються на більшості балонів, щоб запобігти розриву балона під нормальним тиском, коли він ненавмисно піддається впливу вогню або високих температур.
- Зберігайте балони у вертикальному положенні, повні чи порожні. Крім того, балони завжди слід закріплювати у вертикальному положенні, за винятком, якщо це необхідно, на короткий проміжок часу, коли балони фактично піднімають або переносять.
- Балони не слід зберігати поблизу ліфтів чи проходів, а також у місцях, де важкі рухомі предмети можуть вдаритися або впасти на них. Їх слід зберігати подалі від інтенсивного руху транспорту, запасних виходів або місць, де вони можуть бути пошкоджені сторонніми особами. Не зберігайте балони в коридорах.
- Усі балони повинні бути закріплені на стіні, лаві чи іншій нерухомій опорі подвійним ланцюгом на 1/3 і 2/3 висоти циліндра (див. фото нижче). Альтернативою ремінцям є підставки для циліндрів (фото нижче). Примітка: зберігання на переносних візках заборонено, тільки для транспортування.
- Балони повинні бути індивідуально прив’язані або закріплені, щоб запобігти падінню або скочуванню.
Інші вимоги до зберігання
- Не використовуйте транспортний пристрій або візок для утримання циліндра, що використовується
- Назви та класи небезпеки газів повинні бути вивішені на місці зберігання балонів.
- Розділіть балони за класами небезпеки під час зберігання. Якщо є потреба в змішаному зберіганні, зберігайте балони лише з іншими сумісними газами.
- Не зберігайте легкозаймисті гази (наприклад, ацетилен) поблизу окислювачів (наприклад, кисню) або горючих матеріалів. Зберігайте кисень (повний або порожній) подалі від легкозаймистих газів.
- Кисень слід зберігати принаймні на відстані 20 футів від легкозаймистих газів або на відстані 5 футів.
- Ніколи не зберігайте балони з рідким або газоподібним хлором разом з балонами з аміаком.
- Коли балони порожні або не використовуються, переконайтеся, що клапан закрито, регулятор знято, а захисна кришка клапана закріплена на місці.
- Зберігайте кількість балонів у кожному місці до мінімуму, щоб зменшити фізичну (пожежа) та хімічну (вплив токсичного газу) небезпеку.
- Балони не слід розміщувати там, де вони можуть стати частиною електричного кола.
- Позначте порожні балони «ПОРОЖНЬО»
- Повні та порожні балони слід зберігати окремо в чітко позначених місцях. Не можна зберігати предмети на газових балонах
- Для корозійних газів газорозподільні системи повинні бути сумісними з газом. Корозійні гази повинні зберігатися протягом якомога коротшого часу, щоб запобігти корозії клапанів, етикеток і регуляторів; а також щоб уникнути можливого витоку.
Під час використання
Завжди використовуйте балони в добре провітрюваних приміщеннях. Використовуйте відповідний регулятор, сумісні матеріали колектора, а також труби та трубопроводи з номінальним тиском для всіх застосувань. Не змінюйте, не адаптуйте та не використовуйте тефлонову стрічку на регуляторах. Усі трубки необхідно періодично перевіряти на цілісність.
Пошкоджену трубку слід вилучити з експлуатації. Ремонт або переробка балонів зі стисненим газом забороняється. Балон ніколи не можна спорожняти до тиску нижче 172 кПа (25 psi/in2). Не спорожнюйте балон повністю, щоб запобігти зворотному потоку забруднень або повітря.
Транспортування
- Все підключене обладнання (наприклад, регулятор, труби тощо) необхідно зняти перед транспортуванням балона
- Переконайтеся, що клапан на місці та надійно закріплений, перш ніж працювати з балоном. Вентилі повинні бути закриті
- Носіть відповідні ЗІЗ
- Транспортуйте циліндр за допомогою відповідного візка для циліндрів або ручної візки. Автор зображення: ccohs.ca
- Перемістіть балони з запобіжним ковпачком на місці
- Не піднімайте і не пересувайте балон, тримаючись за кришку
- Не перетягуйте, не котіть і не зсувайте циліндри
- Не кидайте і не вдаряйте циліндри один про одного
- Завжди поводьтеся з балонами так, ніби вони наповнені.
- Не беріть балон самостійно, якщо це небезпечно. Зверніться по допомогу, а не травмуйтеся
- Транспортуйте по одному балону. Якщо використовується двоциліндровий візок, перед транспортуванням переконайтеся, що балони належним чином закріплені
- Транспортуйте циліндр лише у вантажному ліфті, якщо він є
Утилізація
- Закрийте та затягніть вентилі
- Замініть запобіжні ковпачки на балонах
- Зберігайте порожні балони окремо від повних балонів або тих, що знаходяться в експлуатації. Примітка: циліндр порожній при 25 psi
Щоб отримати інструкції щодо повернення використаних балонів, зв’яжіться з постачальником/постачальником або контактною особою вашого відділу на сайті Grillex.com.ua.