Холодильник зазвичай купується з розрахунком на роки служби. Французькі дверцята, енергоефективність, суперзаморозка та генерація льоду – все це про холодильник і у всіх цих функціях легко заплутатися. В цій статті розберемо з Вами, на що звертати увагу при виборі холодильника, як заощадити гроші та які опції врятують при перепадах електрики, а які допоможуть під час відпустки. Тепер Ви точно знатимете чим холодильник сайд байсайд відрізняється від невеликої однодверної моделі.
Як правило, завод-виробник дає гарантію на новий холодильник терміном від року до п'яти років. Середній термін служби складає від 7 до 10 років, але буває, що змінюють агрегат не раніше 20 років активної експлуатації. Щоб максимально відкласти термін заміни, варто підійти до вибору максимально продумано. Ось на що, на думку експертів, варто звернути увагу.
1. Регулярне завантаження та відповідний розмір
Прикро через пару місяців експлуатації виявити, що холодильника просто не вистачає на весь необхідний обсяг продуктів. Тож варто заздалегідь оцінити, що регулярно має бути в холодильнику і які секції найчастіше використовуються.
Місткість холодильників визначається в літрах. Для однієї людини або сімейної пари підійде варіант до 200 літрів, а ось великим сім'ям потрібні великі моделі - багатокамерні та дводверні.
Окрім загального обсягу, увагу варто звернути й на те, які продукти найчастіше зберігаються у холодильнику. Тут важливі такі моменти:
- частота та обсяг використання морозильної камери. Якщо потрібні заморозки на тривалий термін, краще віддавати перевагу варіантам з морозилкою, розташованою внизу холодильника: зазвичай у них більші обсяги. В інших випадках можна обійтися холодильником з верхньою морозильною камерою – компактною та практичною;
- кількість свіжих овочів, фруктів і продуктів, що швидко псуються, які зберігаються постійно. Якщо ви часто купуєте свіжі продукти, краще вибрати модель зі спеціальною фреш-зоною. У ній підтримується нульова температура, що дозволяє свіжим продуктам зберігатися довше. У великих холодильниках таких відсіків може бути кілька;
- кількість пляшок, які потрібно розміщувати на полицях. Не найочевидніша, але важлива властивість – це місткі дверцята та окремі відсіки під продукцію у пляшках. Деколи дуже важливо мати можливість розмістити багато пляшок соку, молока, кефіру тощо.
2. Місце під холодильник
На цьому етапі треба визначитися: вбудований холодильник або окремий. Сучасні кухні часто конструюються таким чином, щоб приховувати всі предмети побутової техніки за фасадами. Холодильники – не виняток, їх теж можна прибрати у шафу. Основних таких варіантів два:
- частково вбудовувані – у кухонному гарнітурі виділяється ніша;
- повністю вбудовувані, під них потрібно виділяти окрему шафу, а дверцята холодильника зверху закриваються кухонним фасадом. З боку досить складно здогадатися, що за цією конструкцією знаходиться холодильник.
За будь-якого типу холодильника потрібно ретельно обміряти місце, де він буде розміщений. При вимірах важливо враховувати наявність розеток та плінтусів. Ще один важливий момент – у який бік відчинятимуться дверцята: при сусідстві зі стіною треба закласти додаткову відстань, щоб уникнути ударів.
Двері холодильників бувають різних типів:
- відкриваються однією сторону. Найчастіше при первинному встановленні холодильника можна вибрати, на який бік їх повісити;
- розкриваючі дверцята. Тут є вибір між французькими дверцятами (коли розстібні тільки в холодильній камері, а морозилка може бути представлена полицями, що висуваються) і дверцятами side-by-side (по суті, це два повноцінних вузьких холодильника, приставлених один до одного).
3. Тип управління
Зазвичай холодильник раз налаштовують на потрібний рівень охолодження, в якому він і працює надалі. Хоча у більшості сучасних моделей є особливі режими: наприклад, «відпустка» та «розморожування» . Так що має сенс заздалегідь подумати, як зручніше керувати агрегатом:
- електромеханічне управління дозволяє вручну виставити найпростіші показники, його можна зустріти у бюджетних моделях;
- електронне керування дає можливість встановити рівень охолодження до градуса, вибрати окремі функції;
- управління по Wi-Fi дає повний контроль, аж до повідомлень про несправності.
4. Рівень шуму
Сучасні холодильники практично безшумні. У вимірних показниках – за ДСТУ – рівень шуму не повинен перевищувати 53 дБ, експерти радять орієнтуватися на 40 дБ. Але якщо холодильник знаходиться поруч із кабінетом чи спальнею, що часто буває у невеликих квартирах, навіть цей рівень може бути критичним.
За роботу камер холодильника відповідають компресори. Чим компактніша модель, тим більша ймовірність, що в ній лише один компресор, який забезпечує енергією всі камери. Двокомпресорні моделі зазвичай розподіляють енергію по камері холодильника та морозильника. У цьому випадку можна, поїхавши у відпустку або на дачу, відключити тільки холодильну камеру, а залишити морозильник працювати.
Додавати шуму може функція No Frost – особлива система вентиляції, яка унеможливлює утворення на стінках і дверцятах льоду та снігу. Такі холодильники можуть досить сильно «звучати» у відкритих просторах (саме тому вони такі галасливі у супермаркетах), але для квартири вони підійдуть, якщо виробником закладено нормальні показники шуму – в ідеалі до 40 дБ.
5. Енергоефективність
Холодильник – предмет побутової техніки, який працює цілодобово, тож рівень енергоспоживання у нього високий. Заощадити на експлуатації може допомогти вибір енергоефективної моделі – тут треба звертати увагу на маркування.
Літерами A, A+, A++ позначаються холодильники з найвищим рівнем енергоефективності. Чим екологічніша модель, тим дорожче вона буде коштувати,а й показники з літерою B цілком гідні використання.
Щоб підрахувати реальну економію, варто подивитися у техпаспорті на цифру споживання енергії на рік. Вона виражена у кіловатах. Це допоможе підрахувати, скільки грошей потрібно на роботу холодильника на місяць і чи варто витрачатися на дорожчий, але енергоекономічний варіант.
При виборі холодильника варто звернути увагу на наявність системи AntiFrost (NoFrost), яка дозволить не розморожувати холодильник. Деякі моделі з низького цінового сегменту все ще вимагають розморожування, але, як правило, це стосується лише морозильного відділення – холодильна камера майже у всіх вже виконана за технологією, яка не призводить до утворення льоду.