Якщо вам на очі потрапила ця стаття, то, швидше за все, ви хочете купити собаку, і тому саме зараз знаходитеся у пошуках того, кого людство мудро охрестило «найкращим другом людини».
Де можна купити породисту собаку в Україні
Серед різноманіття оголошень та порад, які дає нам всемогутній Інтернет, дуже просто загубитися. У цій статті ми спробуємо розповісти не лише про те, де можна купити собаку в Україні, а й про переваги та недоліки цих місць, та на що звернути увагу при виборі.
Безумовно, найпопулярніший варіант для пошуку собаки – Інтернет. Розпочинаючи від майданчиків для оголошень типу OLX, закінчуючи профілями у соціальних мережах типу Facebook, Instagram чи Tik Tok. Отже, розпочнемо свої пошуки.
Варіант 1: купити собаку на OLX
Переваги
- Популярність платформи та її поширеність, оскільки OLX знають всі: і ті хто купує, і ті хто продає, а значить нестачі пропозицій там не буде.
- Пошукові фільтри за ціною, породою та географією, що значно економлять вам час та нервову систему.
- Рейтинг продавця. Не те що б воно мало істотне значення, але наявність у продавця актуальної оцінки і відгуків то, без сумнівів, перевага.
Недоліки
- Популярність OLX приваблює до себе не тільки добропорядних і відповідальних заводчиків, але й такий прошарок продавців, відомий як «розведенці». Різниця між ними полягає в тому, що купуючи собаку у професійного заводчика додатково ви отримуєте «довідкове бюро» у його обличчі з питань утримання, виховання, лікування, годування тощо. А ось як не пощастить і ви натрапите на розведенця, то разом з собакою, купленою на OLX, можете отримати й багато проблем із її здоров’ям, поведінкою і це все без жодних гарантій чи відповідальності з боку продавця.
Варіант 2: професійний породний розплідник собак
Найкращий варіант, де можна купити собаку своєї мрії, це звернутися до професіоналів – у розплідник, зареєстрований у Кінологічній Спілці України (КСУ). Майже у всіх великих містах України є осередки КСУ, в яких вам можуть надати інформаційну допомогу щодо контактів племінних заводів (розплідників собак) та/або зареєстрованих в осередку.
Переваги
- Професійний підхід у розведенні. Заводчик, як людина що веде професійну селекційну діяльність, прагне отримати здорове потомство. Пари у собачому розпліднику плануються заздалегідь, ретельно підбираються, здоров’я батьків регулярно перевіряється і підтримується, цуценятам забезпечується догляд, відповідний вимогам і стандартам сучасної ветеринарії, що у свою чергу зменшує ризик придбання хворої собаки в рази.
- Консультативна допомога від А до Я. Заводчик володіє необхідним багажем знань, щоб скоординувати ваш вибір, підібрати собаку саме під ваші запити та цілі ще на етапі вибору цуценя, а в подальшому буде поруч і зможе допомогти з тими питаннями чи проблемами, які можуть виникнути вже після купівлі.
- Рекомендації і контакти вузьких спеціалістів починаючи від ветеринарів і кінологів, закінчуючи майстрами з виготовлення амуніції.
- Відповідальність. Діяльність заводчиків регламентується Племінним положенням Кінологічної Спілки України, цей документ також визначає обсяг і межі особистої відповідальності.
Якщо ви хочете купити породисту собаку в Україні, німецьку вівчарку чи мініатюрного бультер’єра, то ви можете звернутися у розплідник rua-atha.com, місто Київ.
Собаки, яких ми використовуємо у розведенні, мають цікаве походження, необхідні дослідження на породні захворювання (на дисплазію суглобів для німецьких вівчарок, генетичні тести для мініатюрних бультер’єрів). Величезна увага приділяється саме підбору пари, в’язки плануємо мінімум за рік, паралельно думаючи про майбутні перспективи.
Ми не можемо гарантувати та передбачити все, бо мова йде про живий організм, а генетика – пані капризна. Але ми завжди визначаємо межу і ступінь власної відповідальності перед власниками собак нашого розведення.
Недоліки
- Варто розуміти, що ціна на собаку у професійному розпліднику, буде висока, адже якість дорого коштує. Але чи має сенс економити, якщо мова йде про живе створіння, яке буде жити з вами пліч-о-пліч багато років?
Варіант 3: Соціальні мережі Facebook, Instagram, Tik Tok
Заводчики обожнюють соціальні мережі через те, що їх дуже просто вести власноруч, підтримувати інформацію про розплідник в актуальному стані, ділитися з аудиторією новинами чи планами, робити анонси, рекомендувати чи застерігати. Для людини, що знаходиться у пошуках собаки, соціальні мережі справжній скарб, бо не у всіх розплідників є діючі веб сторінки.
Переваги
- Доступність.
- Відстеження актуальності інформації.
- Можливість побачити хронологію життя та розвитку розплідника.
- Спостереження та спілкування.
- Породні групи.
Недоліки
- Ціна. Багато хто не знає, але правилами Facebook, Instagram, Tik Tok продаж собак і взагалі будь-яких тварин заборонений. Адміністрація нещадно блокує пости такого типу. Тому у соціальних мережах заводчики не лише не пишуть вартість, але й максимально уникають вживати слово «Продаж», «Продається», «Ціна». Тож, якщо у пості вказано «Деталі в приват», значить треба йти в особисті повідомлення, а не залишати гнівні коментарі «Ціна?» ☺.
Варіант 4: через «сарафанне» радіо
Старий, як світ, спосіб пошуку необхідного – через знайомих. До речі, такий спосіб може працювати в дві сторони, бо з одного боку знайомі собаководи можуть порадити вам конкретного заводчика, а одночасно з цим вони ж надають рекомендації заводчику щодо вас, як потенційного власника собаки.
Переваги
- Такий спосіб надійний, якщо вам пораду дає професіонал чи досвідчена людина. Бажано, щоб ця людина мала реальні знання саме відносно тієї породи собак, яку ви собі шукаєте.
Недоліки
- Проблеми розпочинаються, якщо поради надає некомпетентна людина. Рідко коли за такою рекомендацією ви натрапляєте на професіонала, який і проконсультує, і з вибором допоможе, ще й на зв’язку залишиться.
Підсумок
Ідеальний варіант – знайти через OLX або за рекомендаціями знайомих перевірений розплідник з активними робочими сторінками у соціальних мережах і купити цуценя там. Але, на жаль, це не панацея. Бо ви можете купити здорову, породисту собаку з документами через OLX, а можете придбати хворого цуценя з родоводом КСУ за рекомендацією клуба. Немає універсальної формули чи поради, а лише загальні рекомендації.