Експедиція вздовж глибоководної гори на архіпелазі на Мальдівах відкрила раніше невідомий тип екосистеми, що процвітала.
Вчені зняли цілі косяки тунця, голодних акул та інших глибоководних риб, таких як колючі орео, альфонсино та риби-собаки.
Місія акванавтів мала назву Nekton Maldives. Вона систематично вивчає та картує води Мальдівських островів, ланцюги з близько трьох десятків коралових атолів. Дане дослідження є спільним проектом некомерційного дослідницького інституту, уряду Мальдів та дослідників з Оксфордського університету.
Команда акванавтів нещодавно натрапила на нову унікальну систему, що оточує глибоководну гору Сато Рахаа, що виникла понад 60 мільйонів років тому.
Ця екосистема є унікальною – мікронектон, по суті, став заручником місцевого рельєфу і не здатний опускатися нижче 500 метрів. В результаті ці крихітні істоти створили в цій «оазі життя» вертикальну хвилю міграції, чим приваблюють більших хижаків.
У ході експедиції вченим вдалося розглянути в цій унікальній екосистемі тигрових акул, зябрових акул, акул-ковтачів, зубчастих акул-молотів, шовковистих акул, піщаних акул, тигрових і навіть бляшкошипих акул, які зустрічаються вкрай рідко.
За словами морського вченого з Оксфордського університету Люсі Вудалл, нова знахідка дозволить дослідникам краще зрозуміти глибини океану.