Британська команда підводних археологів, досліджуючи акваторію Левантійського моря, виявила сліди численних аварій корабля. Найстаріше судно датується III століттям до нашої ери, а найпізніша корабельна аварія сталася в XIX столітті.
Дослідники використовували передові технології, у тому числі підводних роботів, для пошуку та вивчення затонулих кораблів. Деякі судна «спочивають» на глибині понад два кілометри.
Серед найцікавіших знахідок – велике османське торгове судно, що затонуло близько 1630 року. У його трюмах було виявлено вантаж китайської порцеляни епохи династії Мін. Колекція включає 360 розписних чашок і страв, а також пляшку, виготовлену в печах Цзиндечженя під час правління Чунчженя – останнього імператора династії Мін.
Крім фарфору, османське судно перевозило сотні інших артефактів, що належать до 14 інших культур і цивілізацій. У тому числі італійська кераміка та індійський перець. Дослідники вважають, що на шляху свого прямування корабель відвідав Китай, Персію, Червоне море та Східне Середземномор'я. Довжина судна складала близько 43 метри.
Глибоко в трюмі були заховані османські глиняні люльки для тютюну – найстаріші з тих, які були коли-небудь знайдені на суші або в морі. Ймовірно, це був незаконний вантаж, оскільки на той час існували суворі заборони куріння тютюну.