Унікальні артефакти можуть розкрити нові подробиці поховальних традицій у Стародавньому Єгипті.
Археологічна місія Чеського інституту єгиптології виявила великий запас керамічних посудин зі смолами, оліями та миррою. Вік знахідки близько двох із половиною тисяч років.
Це найбільша з коли-небудь відкритих схованок. Вона розташована у некрополі Абусір поруч із пірамідою Джосера, на південь від Каїра.
Розкопки велися всередині групи поховальних колодязів часів XXVI династії Єгипту. Унікальна колекція виявилася на дні величезної шахти глибиною понад чотирнадцять метрів.
Вчені знайшли 370 великих амфор, більшість з яких містили залишки матеріалів для бальзамування, а також чотири порожні ритуальні посудини – їх називають канопами.
Алебастрові глеки зазвичай використовувалися для зберігання внутрішніх органів у процесі муміфікації. Ці канопи не були використані, хоча на них вигравіровано текст та ім'я власника. Вони належали якомусь Вахибре, синові жінки на ім'я Іртуру.
За словами вчених, посуд та поховальні печери призначалися для еліти єгипетського суспільства.
«Серед предметів, які ми знайшли, були й інші посудини меншого розміру, а також шматочки попелу від багаття, яке горіло десь поряд із місцем, де була муміфікована людина, – розповів один із дослідників Йіржі Янак.
Ми також знайшли залишки натрону – речовини, яку єгиптяни використовували для сушіння мертвих тіл.»
Більшість глеків ще залишаються закритими і можуть приховувати нові цінні дані для експертів. Вчені планують проаналізувати знайдені артефакти та їх вміст за допомогою сучасних методів.
Наразі досліджено лише 10% від усієї території Абусіра. Працюючи в цьому некрополі, археологи, напевно, розкриють ще не одну таємницю Стародавнього Єгипту.