Польські археологи під час розкопок на цвинтарі в селі Пень неподалік від міста Бидгощ у Куявсько-Поморському воєводстві знайшли запечатану навісним замком могилу.
Після розтину поховання, яке відноситься до XVI-XVII століть, дослідники виявили останки дитини – хлопчика приблизно шести-семи років. У нього були відсутні гомілки та стопи.
Розкопками керував Даріуш Полінський, археолог з Університету Миколи Коперника в Торуні. За його словами, навісний замок на могилі та відсутність низки кісток вказують на те, що це були запобіжні заходи: місцеві жителі могли вважати мертву дитину, наприклад, вампіром.
Археолог зазначив, що на кладовищі були й інші захисні засоби, як-от серпи, монети або каміння: їх клали до рота покійним. Виявлене поховання унікальне, оскільки жодна інша дитина, наскільки відомо вченим, не була похована в такому стані.
У XVI столітті люди боялися демонів і вампірів, на яких, за їхніми уявленнями, могли перетворитися ті, хто помер не «доброю смертю», а внаслідок чуми або самогубства.