У польському селі археологи виявили незвичайну могилу: у XVII столітті там поховали жінку, яку, вочевидь, вважали за нечисть і навіть одягли їй на ногу замок, щоб вона не змогла повстати з мертвих.
Група вчених-археологів з Університету Миколи Коперника, Польща, виявила в селі П'єн, недалеко від міста Торунь на цвинтарі XVII століття могилу жінки, яку місцеві жителі, очевидно, вважали «вампіркою».
Її поховали з серпом біля горла та замком на нозі, щоб ускладнити нечисті повстання з мертвих. Керівник дослідницької групи професор Даріуш Поліньскі каже, що така форма поховання не була звичайною.
«Способи захисту від повернення мертвих включають у себе відсікання голови або ніг, розташування померлого обличчям донизу, спалювання його і розбивання каменем», – каже професор Поліньскі. Археологи також зазначають, що залишки скелета мали шовкову шапочку на голові, що вказує на високий соціальний статус жінки.
Записи міфів про нечисть сягають XI століття Східної Європи, а тому не дивно, що в цьому регіоні знаходять поховання людей, наприклад, із металевим стрижнем, застромленим у череп: так жителі переконувалися, що потім нечисть не відродиться.
У деяких частинах континенту, особливо серед слов'ян, віра в легенди про вампірів стала настільки поширеною, що викликала масову істерію і призводила до страт людей, яких вважали вампірами.
Людей, які померли передчасно, наприклад, внаслідок самогубства, – також часто підозрювали у вампіризмі: їхні тіла нівечили, знову ж таки, щоб перешкодити повстанню з могили.
«За народною мудрістю серп захищав породіль, дітей та померлих від злих духів. Він також грав роль у ритуалах, покликаних протистояти чорній магії та чаклунству», – пояснюють дослідники.