Вперше вченим вдалося знайти кістку руки, яка належала людині прямоходячій, Homo erectus, яка жила на території Кенії приблизно 1,4 мільйона років тому.
«Що робить цю кістку особливою – особливий шилоподібний відросток, за допомогою якого вона поєднувалася із зап'ястям. До цього ми знаходили подібні відростки лише в руках неандертальців та сучасних людей. Цей відросток є ознакою підвищеної спритності руки, яка дозволяла давнім людям міцно хапатися за предмети та рухати ними з високою точністю. Ця особливість скелета була ключем до нашого виживання протягом майже 1,5 мільйона років», – заявила Керол Уорд з університету Міссурі у місті Колумбія (США).
Під час розкопок, проведених Уорд та її колегами на околицях озера Туркана в Кенії, вчені виявили в місцевих осадових породах вкрай рідкісну знахідку – кістку, яка поєднувала зап'ястя стародавньої людини та її середній палець. Проаналізувавши структуру кістки та порівнявши її з аналогічною частиною кисті людини, шимпанзе, неандертальців та деяких інших наших родичів, палеонтологи встановили, що володар цієї кістки був набагато ближче за своєю анатомією до людини та неандертальців, ніж до давніх гомінідів та шимпанзе.
Дане відкриття дозволяє вченим говорити про те, що «сучасний» пензель з'явився майже на 500 тисяч років раніше, ніж вважалося.