Сильна посуха зменшила рівень Мосульського водосховища в іракському Курдистані, дозволивши археологам вдруге дослідити руїни стародавнього міста імперії Мітанні.
Засуха на півдні Ірану виявилася вкрай проблемною для мешканців країни, але водночас подарувала археологам шанс знову поглянути на стародавнє місто.
Перша посуха та дослідження міста
Під час попереднього зниження рівня води в Мосульському водосховищі німецько-курдська команда дослідників виявила великий палац із фресками на стінах, що збереглися. Палац розташовувався за 20 метрів від східного берега річки Тигр і був центром влади бронзового століття. На думку істориків, цим містом могло бути місто Дзакіку, яке згадується в джерелах 3800-річної давності.
Однак пізніше рясні опади повернули водосховище на колишній рівень, затопивши місто.
Нова посуха та нові розкопки
Цього року повернулася посуха і місто знову стало доступним для археологів.
Дослідники вже встигли нанести на карту деякі будівлі, які розташовувалися поряд із палацом. До них відносяться величезні укріплення і те, що схоже на складський комплекс та заводи. На думку вчених, у складських приміщеннях могла зберігатись велика кількість товарів, що привозяться туди з усього регіону.
Одним із найцікавіших фактів є те, що команда також виявила кілька керамічних глеків, що містять понад 100 необпалених глиняних табличок. Наступний переклад може дати важливу інформацію про життя міста.
Імперія Міттані проіснувала приблизно з 1600 до н.е. по 1260 до н.е. і на піку свого розвитку охоплювала більшу частину сучасної Сирії та північного Іраку – величезну територію за давніми мірками. На жаль, від неї практично нічого не залишилося, і археологи чіпляються за будь-яку нагоду дізнатися більше подробиць про цю імперію.