Вченим вдалося побачити, що знаходиться всередині і якими були справжні обладунки сина короля Англії Едуарда III. А ще вони дізналися справжню дату створення усипальниці.
Через шість століть після поховання старшого сина короля Англії Едуарда III і одного з найбільших лицарів Середньовіччя вчені з Інституту мистецтв Курто змогли зазирнути в гробницю Едуарда, принца Уельського (Чорного принца) в Кентерберійському соборі. Він жив між 1330 і 1376 роками, очолював армію в ключових битвах Столітньої війни і вважався одним із найкращих воїнів свого часу. У боях його вкривали обладунки, які до сьогодні бачили тільки на саркофазі принца.
Як повідомляє The Art Newspaper, чудові обладунки лицаря на величному саркофазі виявилися найточнішою копією справжніх обладунків «Чорного принца». Історики стверджують, що найкращий воїн свого часу, на жаль, помер не на полі бою. Причиною смерті Едуарда стала дизентерія. За день до своєї смерті він у подробицях описав, як і де його треба буде поховати. І, звичайно, дав докладні вказівки щодо його екіпірування в останній шлях – принц хотів бути одягненим у свої розкішні обладунки, ніби він готовий іти до чергового військового походу.
«Є щось дуже вражаюче в тому, як його обладунки зображені на гробниці... Це та сама броня, яка прикрашає гробницю. Вона відтворена з максимальною точністю, аж до найдрібніших деталей на кшталт заклепок», – каже керівник групи мистецтвознавців Джесіка Баркер.
Вчені змогли побачити гробницю з середини, не руйнуючи її, за допомогою ендоскопа. Тепер вони також стверджують, що могилу та бронзову статую було створено через десять років після смерті «Чорного принца» – у 1386 році. Адже раніше вважалося, що все це було зроблено відразу після його смерті. Експерти дійшли висновку, що саме син Едуарда – король Річард II – замовив усипальницю.
Могила сина короля Англії дуже схожа на усипальницю його батька Едуарда III, що у Вестмінстерському абатстві. Судячи з усього, онук і замовив одночасне виготовлення гробниць батька і діда, при цьому суворо дотримуючись інструкцій «Чорного принца».