Цей висновок ґрунтується на докладному аналізі скам'янілостей стегнової та ліктьової кісток Sahelanthropus tchadensis, найдавнішого представницького виду людства. Скам'янілості були вперше виявлені в Торос-Меналл в Чаді в 2001 році. У той же час цілком імовірно, що ці ранні гомініди часто лазили по деревах, використовуючи всі чотири кінцівки – як і слід було очікувати, якби цей вид поступово переходив з чотирьох ніг на дві.
Порівнявши скам'янілості стегна та передпліччя з еквівалентними кістками людини, шимпанзе та горили, дослідники змогли з'ясувати механізм їх використання та те, як цей вид пересувався. Усього було використано 20 різних характеристик скам'янілих кісток, щоб встановити, чи ходив Sahelanthropus tchadensis на двох ногах або на чотирьох, включаючи зовнішню форму останків та внутрішні структури, оцінені за допомогою мікротомографії.
Спосіб життя наших пращурів
Вчені дійшли висновку, що найімовірнішим сценарієм було «звичне ходіння на двох ногах» з доповненням у вигляді лазіння по деревах. Команда також припускає, що існує різниця між тим, як цей вид лазив по деревах у порівнянні з сучасними горилами та шимпанзе: наші пращури дерлися за рахунок міцного ручного хвату, а не спираючись на кістки пальців рук та ніг.
«Кривизна та геометричні властивості поперечного перерізу ліктьової кістки... вказують на звичну поведінку на деревах, включаючи лазіння та/або «обережне лазіння», а не на наземне чотирилапе пересування», – пишуть дослідники.
Робота заснована на ранньому вивченні скам'янілості черепа, викопаної на тому ж місці, яка, як вважається, також належить Sahelanthropus tchadensis. Аналіз черепа показав, що ці мавпоподібні істоти були двоногими, але тепер є вичерпніші докази. Скам'янілості датуються приблизно тим часом (між 6-8 мільйонами років тому), коли люди генетично відокремилися від шимпанзе і бонобо, наших найближчих родичів, які все ще живуть.
Ці ранні гомініди, ймовірно, жили в середовищі, змішаному з лісами, пальмовими гаями та луками, де вони могли ходити на двох ногах і дертися по деревах у пошуках їжі та води.