Археологи пояснили, навіщо у похованні такий незвичайний предмет.
Археологи виявили на південному сході Німеччини поховання жінки зі розкладним залізним стільцем. Знахідка відноситься до часів раннього Середньовіччя і датується приблизно 600 роком, говориться у прес-релізі Управління охорони пам'яток Баварії.
Подібний предмет меблів досить рідко зустрічається як супровідний інвентар. Археологи вважають, що ці незвичайні підношення говорять про високий соціальний статус похованого.
У Європі зараз відомо близько 30 поховань раннього Середньовіччя зі розкладними стільцями, але лише кілька з них було виготовлено із заліза. Цікаво, але здебільшого такий предмет знаходять у жіночих могилах і не лише німецьких племен, а й в аварів.
Крім того, подібний стілець виявили серед похоронного інвентарю на одному з найвідоміших археологічних об'єктів епохи Великого переселення народів – у князівському похованні на території сучасної Румунії. Більшість предметів із цього поховання в XIX столітті потрапила в Ермітаж.
А нинішню німецьку знахідку виявили в могилі жінки, яка померла у віці 40–60 років, на території сучасної комуни Штайнсфельд у Середній Франконії. На шиї покійниці було намисто з маленьких різнокольорових скляних намистин, а на поясі дві брошки, одна з яких – із дорогоцінним каменем альмандином, а також велика намистина.
Поряд із жіночим похованням було виявлено могилу чоловіка. Серед його супровідного інвентарю було знайдено поясний ремінь із бронзовою пряжкою та поясною сумкою, кістяний гребінь, а також спис, щит та спата – довгий гострий меч.