Реставраційна група відновлювала каплицю та атріум храму колишнього монастиря Різдва Христового у Тепостлані, і несподівано натрапила на велику фреску XVI століття. На зображенні є сокира, щит чималі, жезл із квітами та інші цікаві деталі. Фахівці з'ясовують, чи символи фрески пов'язані з богом-покровителем Тепостекатлем або з якимось іншим божеством. Фреска може пролити світло на зміну тепостеканского суспільства протягом кількох століть.
Цікаво, що фреска вціліла після сильного землетрусу тут п'ять років тому. Після перевірки під мікроскопом реставратори видалили шари вапна, що покривали фреску. Фахівцям відкрилася частина червоного кола. За припущенням антропологів, на фресці мали бути агіографічні атрибути Діви Марії чи Ісуса Христа, але для фахівців відкрилося зовсім інше дохристиянське зображення.
«У центрі ми побачили чітко окреслене червоне коло, жезл з квітами та сокиру тепостлі. Це було не християнське зображення, а чималі – доіспанський щит», – розповідають реставратори. Стародавня емблема написана від руки розведеною червоною фарбою, потім на неї нанесли глазур і обвели тим самим кольором. Товщина обода кола – 11 сантиметрів, діаметр усього кола – трохи більше метра. Також знайдено аналогічні фрески у двох інших приміщеннях каплиці.
Поселення Тепостлан було засноване поряд із стародавнім городищем ацтеків Тепостеко. Перша згадка про нього відноситься до 1441 року, коли його завоював Монтесума I. У 1521 іспанець Ернан Кортес спалив половину будинків поселення, щоб залякати вождів інших поселень.
Вченим досі не вдалося виявити, хто першим заселив район Тепостлана. Найраніші знахідки глиняного посуду та іншого керамічного посуду датуються приблизно 1500 роком до н. е. Монастир у Тепостлані був побудований домініканцями у XVI столітті, а 1993 року ЮНЕСКО оголосило його об'єктом всесвітньої спадщини.