Дослідники вивчили артефакти бронзового століття з Вілленського скарбу, який був знайдений 1963 року на Піренейському півострові, і дійшли висновку: для виготовлення предметів використовували метеоритне залізо. Скарб містить 59 виробів із золота, заліза, срібла і бурштину, зокрема браслети, чаші і посудини.
Науковці проаналізували хімічний склад двох артефактів, виготовлених між 1400 і 1200 роками до нашої ери, – браслета С-подібної форми та порожнистої сфери, яка могла прикрашати рукоять меча.
Застосувавши мас-спектрометрію, вчені з'ясували, що обидва артефакти виготовлені зі сплаву заліза і нікелю, типового для метеоритів. Склад був схожий, хоча в браслеті виявилося менше нікелю, щоб можна було точно вказати на його «космічне» походження.
Тоді дослідники заглибилися в шар корозії і виявили більше метеоритного заліза ближче до внутрішньої частини цього шару. Можливо, матеріалом для виробів міг стати один і той самий метеорит.
Предмети з Вілленського скарбу вважаються найстарішими артефактами з метеоритного заліза, які коли-небудь знаходили на Піренейському півострові.