Навіть найбільші відкриття, часом, відбуваються по-випадковості. До Ньютона еврика прийшла лише з падінням на його світлу голову яблука, Менделєєву таблиця хімічних елементів наснилася, а нашого героя, який перевернув палеонтологічний світ з ніг на голову, навіть за цінну знахідку не рахували. Натомість з його кісток робили пуфики!
Зустрічайте базилозавра — кита, на чиї ніжки моляться любителі давнини з усього світу досі! Цей стародавній велетень з океанічних глубин легко перекушував навпіл величезних акул і не гидував іншими китами: найбільший хижак свого часу був справжнім тираном. Він жив у теплих океанічних водах пізнього еоцену 45-36 мільйонів років тому і був найбільшим хижаком свого часу.
Саме ім'я стародавнього звіра показує, як були вражені археологи, що виявили його останки. Basilosaurus - від давньогрецького βασιλεύς σαῦρος «царський або могутній ящір».
Довжина базилозавра могла сягати 21 метра. Він відчував себе королем океанів і не боявся жодного іншого підводного створіння. Дивно, але саме базілозавр допоміг довести теорію еволюції: на одному зі скелетів цього величезного ссавця археологи виявили маленькі рудиментарні ніжки.
Науці не відомі останки базилозавра молодше 37 мільйонів років. Проте більшість криптозоологів упевнені: цей кит-вбивця цілком міг дожити і до наших днів. Більше того, саме його і вважають за морського змія, та й у Лох-Неському озері теж живе один із далеких родичів базилозавра.