Це рідкісний морський мешканець із прозорою шкірою, крізь яку можна побачити внутрішні органи.
«Скляного» восьминога помітили співробітники експедиції американського Інституту океану Шмідта під час проведення дослідницьких робіт у архіпелагу Фенікс.
Про існування восьминогів із прозорою шкірою було відомо з 1918 року, але вони вкрай мало вивчені, оскільки мешкають на великій глибині. Наукова назва цього виду – Vitreledonella richardi. Вони мають середні розміри: мантія – до 11 см, загальна довжина тіла – до 45 см, маса – до 450 грам.
Все, що можна розглянути крізь прозоре, як скло, тулуб – це система травлення і значних розмірів мозок. Восьминоги та Vitreledonella richardi зокрема – найрозумніші безхребетні на нашій планеті. Їхній мозок здатний аналізувати, адаптовуватися, запам'ятовувати і навіть навчатися.
Експедиція, організована Інститутом океану Шмідта, обстежила понад 30 тис. км² та здійснила 21 глибоководне занурення. Крім прозорого восьминога, у кадр потрапила біла акула і краб, який викрадає рибу у свого побратима. Вчені також відкрили новий вид коралів – золотавий.
Острови Фенікс – одна з найбільших у світі коралових екосистем. Вони розташовані за 2650 км на південний захід від Гавайських островів, складаються з 8 атолів і 2 підводних рифів. Належать Республіці Кірібаті.