Сонячний спалах середньої інтенсивності вразив магнітосферу планети рано-вранці в понеділок, повідомляє Spaceweather.
Сонячний спалах викликав перебої з радіотехнікою в Австралії та Новій Зеландії. Сьогодні та 10 листопада підвищена активність збережеться, оскільки вчені ідентифікували цілих шість активних областей на прямій лінії вздовж північної півкулі зірки.
Нещодавній сонячний спалах «родом» із сонячної плями AR 3141, який збільшився у розмірах за останні 24 години. Виверження класифікували як M5.2. Для порівняння, класи спалахів A, B та C – це події низької інтенсивності, а класу X – найвищої.
Вчені все ще стежать за сонячною плямою, щоб не пропустити зростання активності в міру її збільшення. Як повідомляє EarthSky.org, у цьому регіоні зірки також відбувся викид корональної маси.
Сонячний спалах з'являється, коли енергія, яка зберігається в скручених магнітних полях зірки, раптово вивільняється. Зазвичай це відбувається там, де магнітні поля спричиняють тимчасові порушення конвекції тепла.
Тому температура цих регіонів знижується у рази. Через це області Сонця виглядають темнішими. Вчені вивчають їх, намагаючись передбачити космічну погоду, яка може серйозно вплинути на роботу супутників.