Як правило, територія для кемпінгу є досить облаштованим і облагородженим місцем з доступом до води, електрики, газу і, що важливо, освітлення. Як правило, але не завжди. І у наших умовах часто доводиться організовувати все самостійно. Тому сьогодні ми розповімо вам, що саме потрібно знати про освітлення для кемпінгу.
Основні засоби освітлення
З того часу, як у наше життя увійшли потужні і не дуже вимогливі до джерел енергії світлодіоди, питання про те, чим висвітлювати табір, відпало саме собою. Тепер це або багаття, або лампи для кемпінгу. У процесі вибору яких вам доведеться враховувати таке.
- Потужність. Мабуть, найголовніший момент. Вважається, що 250 люменів вистачить для будь-якого освітлювального приладу.
- Дальність бою. Дуже важливий момент для ламп для кемпінгу, оскільки вони рівномірно висвітлюють весь простір навколо себе. Вважається, що 1 лампи повинно вистачати на освітлення 2 наметів, що стоять поруч. Тобто для створення кола світла приблизно 10 метрів радіусом.
- Високий рівень захисту. В ідеалі – IP68. Такі вироби не бояться ні дощу, ні пилу, ні навіть падіння на землю чи у калюжу.
- Висока тривалість автономної роботи. Чим довше – тим краще. Мінімум від 8 годин, тому що саме стільки в середньому триває темний період доби.
- Наявність опор або підвісу. Чисто для зручності використання – щоб лампу для кемпінгу можна було розмістити в будь-якому місці, що підходить для цього.
- Простота перезаряджання. Знімні акумулятори в цьому плані найефективніші, оскільки їх можна просто вийняти, помістити в зарядний пристрій, підключений до електромережі, і за кілька годин повністю заповнити заряд.
Альтернативні джерела освітлення
Лампи для кемпінгу настільки хороші, що в деяких ситуаціях зайве використовувати більше однієї. Адже є й альтернативні джерела висвітлення. Наприклад, такі.
- Ручні ліхтарі. Індивідуальне джерело світла, яке має бути у кожного туриста. Плюси – далекобійне сфокусоване світло. Мінуси – завжди зайнята одна рука.
- Налобні ліхтарі. Альтернатива ручним. Плюси – руки вільні, мінуси – мала потужність і дальність бою, проте її вже достатньо для вирішення побутових питань.
- Садові ліхтарі. Встановлюються біля наметових розтяжок, щоб знизити шанс того, що хтось спіткнеться на них уночі. Не дуже потужні, але заряджаються від сонячних панелей, тож майже не вимагають особистої уваги.
- Світлодіодні стрічки. Дешева та малопотужна альтернатива лампам для кемпінгу. Головне – правильно підібрати та підключити джерело живлення.
- Антимоскітні пристрої. Наприклад – Skif Outdoor Green Basket. Активно привертає увагу комарів і знищує їх. Вкрай корисно для кемпінгів, організованих біля води.
Зараз на території України можна без жодних проблем придбати освітлення для кемпінгу як від відомих виробників світового рівня, так і від вітчизняних компаній, наприклад Skif Outdoor. Так, наші розробники вже навчилися робити речі, які не поступаються за якістю та функціоналом продукції середньої категорії від західних виробників, але коштують при цьому значно дешевше. І Skif Outdoor у цьому плані – особливо показові.
У наших каталогах ви знайдете практично все, що тільки може знадобитися для туризму в цілому та освітлення табору зокрема. Навіть портативні зарядні пристрої для акумуляторів та батарейок, не кажучи про звичайні ручні ліхтарі та кемпінгові лампи. З відмінним співвідношенням ціна/якість, розрахованим саме на вітчизняного користувача. Так що якщо ви плануєте всерйоз зайнятися туризмом або просто збираєтесь якось вибратися з сім'єю на кемпінг, то обов'язково загляньте в Skif Outdoor – у нас ви знайдете багато чого корисного.