Бідність – це становище, коли не вистачає грошей навіть на те, щоби закрити свої базові потреби. На думку психологів, є кілька внутрішніх причин, через які люди залишаються в «капкані бідності».
1. Низька самооцінка
Самооцінка відчутно впливає на людину. Людина з низькою самооцінкою часто просто не вірить, що може претендувати на добрий дохід. Ще гірше, якщо вона вважає, що його з якихось причин не заслуговує. Вона погоджується працювати з поганими умовами і низьким окладом, не вимагає підвищення. А ще нею легко маніпулювати.
2. Стрес
Під час стресу усі сили мобілізуються. З довготривалим стресом все набагато гірше. Він впливає на мозок і це може погіршити пам'ять. Постійні тривога та занепокоєння заважають здорово оцінювати обстановку та приймати вірні рішення, у тому числі й фінансові.
3. Вивчена безпорадність
Людина народжується безпорадною. Потім під впливом обставин і навколишнього світу набуває віри в те, що її дії дають результат. Або не набуває. Як би там не було, суть у тому, що якщо хтось упродовж свого життя не мав позитивного досвіду, не отримував винагороди за свої зусилля – він мириться з обставинами. І з бідністю також.
4. Негативні установки
Установки черпаються звідусіль – із сім'ї, особистого досвіду, книжок. Негативні установки можуть змушувати не діяти. Наприклад, якщо в людини в голові міцно сидить установка, що всі багаті – злочинці, а вона не хоче робити нічого протизаконного, то вона не буде прагнути більшого доходу.