Людське тіло є складною системою, у якій кожен із механізмів виконує свою функцію. Якщо одна з ланок системи слабшає – це позначається на роботі всього людського тіла, тому важливо приділяти увагу власному здоров'ю і впливати на причини виникнення різних патологічних станів відразу, не відкладаючи на потім.
Одним із головних захисних бар'єрів на шляху різних захворювань є людський імунітет, проте часом опорні сили організму падають і людина починає страждати від різних інфекційних захворювань та інших клінічних станів. Сьогодні мова піде про те, чому у людини може бути слабкий імунітет і які способи підвищення опорних сил організму.
Причини слабкого імунітету
Коли ми говоримо про те, що імунітет людини ослаб, здебільшого маємо на увазі стан, для якого характерно погіршення опірності організму. Умовно висловлюючись, імунітет може бути слабким від народження або бути знижений внаслідок вторинних причин. У першому випадку на імунітет впливають певні генні мутації, які відбуваються під час розвитку плода в утробі матері й вплинути на цей процес практично неможливо. Також знизити якість вродженого імунітету можуть деякі спадкові захворювання чи схильність до розвитку патології різних систем організму.
До вторинних причин зниження імунітету відносять:
- ВІЛ-інфекцію.
- Розвиток пухлин в організмі.
- Низькоякісне харчування, у якому відсутні корисні речовини, вітаміни, мікроелементи.
- Підвищений рівень стресу.
- Шкідливі звички, у тому числі куріння та зловживання алкоголем.
Симптоми зниження імунітету
Запідозрити, що імунітет став гірше справлятися зі своїми обов'язками можна з низки характерних причин:
- Часта схильність до ГРВІ, ускладнення навіть легких вірусних інфекцій.
- Постійні синусити, тонзиліти, а також інші запальні процеси в ділянці верхніх дихальних шляхів.
- Розвиток грибкових захворювань, особливо ураження нігтьової пластини.
- Крихкість нігтів, випадання волосся.
- Загальна млявість, стан перманентної втоми.
Як підвищити імунітет
Перше, що необхідно зробити для підвищення опорних сил організму – це корекція способу життя. Лікарі рекомендують приділити особливу увагу власному харчуванню, відмовитися від шкідливих страв на користь овочів, фруктів, молочних продуктів, не зайвими будуть спеціальні вітамінні комплекси. Ефективно підвищує імунітет рухова активність, тому, якщо ви не займаєтеся спортом, варто подумати про підвищення власної активності. Прогулянки на свіжому повітрі, активне проведення часу, їзда на велосипеді – всі ці дії допомагають зміцнити імунітет і підвищити опорні сили організму.
У деяких випадках лікарі рекомендують приймати спеціальні препарати для підвищення імунітету, наприклад, Імупрет®. Засіб на рослинній основі дозволяє ефективно боротися із запальними процесами у верхніх дихальних шляхах, знижує ризик ускладнень, а також стимулює роботу імунної системи.