- Хлопчиками для биття в Англії та інших європейських країнах 15-18 століть називали хлопчиків шляхетного походження, які виховувалися разом із принцами та отримували тілесне покарання за їх провинності. Принц не мав можливості грати з іншими дітьми, крім хлопчика, з яким у нього встановлювався сильний емоційний зв'язок, тому ефективність такого методу була безперечна.
- Дежавю – психологічний стан, за якого людина відчуває, що вона колись вже була в схожій ситуації, проте це відчуття не пов'язується з певним моментом минулого, а відноситься до «минулого загалом».
- Одним із символів Полтави є здоровенна миска з 12 бетонними галушками. Пам’ятник був споруджений за мотивами творів Гоголя.
- Деякі вчені вважають, що нам сняться сни для закріплення подій у довгостроковій пам'яті, тобто нам сняться речі, які варто запам'ятати. Інші вважають, що нам сняться елементи, які треба забути, – усунути спогади, які «засмічують» наш мозок, заважаючи розумовій роботі.
- Ценз – умова, яка обмежує допущення особи до здійснення тих чи інших політичних прав, а також умова, необхідна для внесення підприємства в той чи інший список, реєстр.
- Згідно з найпоширенішою легендою, каву відкрили кози. Сталося це у XI столітті в місцевості Каффа, що на південному заході Ефіопії. Пастухи помітили, що кози, які поїдають листя з деяких кущів, поводяться незвичайно активно, та слідом за козами вирішили спробувати листя з цих кущів. І лише пізніше вони придумали їсти їх зерна.
- З шести мільйонів осіб, що слухали радіовиставу за романом Герберта Уеллса «Війна світів» у 1938 році в США, один мільйон повірив у реальність того, що відбувається. Виникла масова паніка, десятки тисяч людей кидали свої домівки, телефонні лінії були паралізовані: люди повідомляли про нібито побачені кораблі марсіан. Владі знадобилося шість тижнів на те, щоб переконати населення, що нападу не було.
- Тривалість першого виходу людини у відкритий космос становила 12 хвилин 9 секунд. Його здійснив Олексій Архипович Леонов 18 березня 1965 року з борту космічного корабля «Восход-2».
- Хоч хутро полярних ведмедів виглядає білим, їх шерсть позбавлена пігментного забарвлення, а шерстинки порожнисті. Нерівна внутрішня поверхня трубочок дробить світло та відбиває воно під різними кутами, що і створює ілюзію білого кольору. А якщо білого ведмедя помістити в тепле вологе середовище, його хутро може стати зеленим через розмноження морських водоростей.
- У таїландській провінції Лопбурі існує щорічна традиція влаштовувати мавпячий банкет. У храм запрошують понад 2 000 мавп і частують їх тоннами фруктів та овочів. Мавп тут так люблять за те, що, за переказами, їх армія допомогла богу Рамі одержати перемогу над ворогами.
23
Жовтня
2015