Трюкові велосипеди — популярне захоплення, яке не залишає увагу підлітків ось уже понад півстоліття. Спочатку такі моделі були створені як тренувальна база для мотогонщиків, адже конструктивні особливості таких моделей дозволяють спокійно витримувати високу силу ударів.
Хоча сьогодні тенденції трохи змінилися, купити велосипед BMX і навчитися виконувати трюки, як і раніше, мріє безліч підлітків. Цікаво, що за таким заняттям легко застати не лише молоде покоління, а й старших людей, адже це дійсно цікаво, хоч і непросто.
Для занять на bmx-байках не потрібно багато місця – досить невеликого майданчика та самого велосипеда. До вибору останнього необхідно ретельно підходити, адже неправильно підібраний велобайк не дозволить розвиватися в цьому виді спорту.
Особливості та відмінності BMX-велосипедів
У більшості магазинів у широкому асортименті представлені універсальні моделі, що підходять відразу до кількох видів «покатушок» і новачкові варто починати саме з них. Особливість конструкції байків ВМХ – занижена рама. Вона буває як короткою, так і трохи витягнутою – залежить від стилю «покатушок». Для підвищення витривалості рами, зварні шви часто посилюються косинками – спеціальними накладками певної форми. Таке посилення допомагає витримувати значні навантаження та робить ВМХ надійним.
У велосипедів такого типу відсутня амортизаційна вилка, а кермо завжди повертається навколо осі, що дає необмежені можливості для трюків. Для новачків варто вибрати модель із заднім гальмом – це допоможе забезпечити безпеку катання. Професіоналам такий елемент зазвичай не потрібний. У bmx-байків діаметр коліс ніколи не перевищує 20'. Це знижує вагу велосипеда та відкриває широкі можливості для маневрів.
Як вибрати велосипед ВМХ
Вибір такого велобайка зазвичай зводиться до вибору матеріалу, з якого виготовлена рама, втулок та коліс. При виготовленні рами для bmx-велосипедів використовуються 4 типи матеріалів:
- Hi-ten – сталь, що не володіє підвищеними характеристиками міцності і досить важка. Якщо кататися доводиться довго та активно, такі рами часто деформуються, проте цей варіант все одно залишається популярним через невисоку вартість.
- CrMo – хромолібденові рами, що відрізняються невеликою вагою і відмінною міцністю. Такі рами завдяки структурі матеріалу здатні гасити частину навантаження при ударах, але коштують дорого. Багато виробників використовують цей матеріал лише частково, що дозволяє знизити загальну вартість велобайка.
- Алюміній – чудово підходить новачкам, хоча через свої характеристики жорсткості цей матеріал нечасто використовується для виготовлення рам ВМХ-велосипедів.
- Титан – найкращий вибір для виготовлення рами велобайків. Він легкий, але досить жорсткий і міцний, але при цьому коштує дорого. Велосипеди із титановою рамою зазвичай використовуються професіоналами.
Ще один важливий момент – втулки. Ці елементи розрізняються за типом використаних підшипників – промислових (закритих) і насипних. Останні коштують набагато дешевше, але потребують постійної заміни та обслуговування, тому що легко забиваються пилом та брудом.
При виборі ВМХ важливо звертати увагу на обода, а точніше, на їхню конструкцію. Одинарні обода дешеві, але мають менший запас міцності. Вони цілком підходять для новачків, але якщо ви плануєте займатися трюками всерйоз, краще одразу купувати подвійні.
На Romb.ua ви знайдете найцікавіші моделі ВМХ для різних типів катання. Менеджери інтернет-магазину нададуть професійну консультацію та допоможуть обрати ваш перший трюковий велосипед.