1870 р. - Реформа системи початкової освіти («закон Форстера»). Створення мережі державних початкових шкіл зі світським характером навчання.
1870 р. - Університетська реформа, за якою в Оксфорді й Кембриджі було скасовано заборону отримувати стипендії та вчені ступені особам неангліканського віросповідання.
1870 р. - Земельна реформа Гладстона. Лендлордам заборонили зганяти із землі орендарів до закінчення строку оренди, вони були зобов’язані компенсувати зроблені ними капіталовкладення.
1871 р. - Закон про надання тред-юніонам прав юридичних осіб: вони мали право на судовий захист, відкриття рахунків у банках, подання судових позовів, виступи в суді тощо.
1872 р. - Закон про таємне голосування на виборах до палати громад парламенту.
1875 р. - Закон, що затверджував право робітників на «мирне пікетування», легалізувавши цим їх право на страйк.
1875 р. - Закон про ліквідацію будь-якої юридичної нерівності між робітником і підприємцем.
1875 р. - Закон про встановлення 54-годинного робочого тижня і заборону приймати на роботу дітей віком до десяти років.
1884 р. - Здійснення третьої парламентської реформи, за якою виборчі права отримали дрібні орендарі Англії та Ірландії, сільськогосподарські робітники і робітники-квартиронаймачі.
1888 р. - Реформа місцевого самоуправління. Поділ Англії та Уельсу на 122 графства, у кожному з яких створювалася рада, що обиралася тими, хто голосував на парламентських виборах, а також незаміжніми жінками, які досягли 30-річного віку. Ради мали права місцевих органів влади.
1897 р. - Закон про надання обов’язкової компенсації деяким категоріям робітників у випадку каліцтва внаслідок травмування на виробництві.