Більшість людей вважають, що дезодорант та антиперспірант – взаємозамінні продукти, але це не так. Далі поговоримо про те, чим відрізняються ці засоби, про переваги та принципи дії кожного типу.
На підставі цієї інформації ви зможете визначити, який продукт більше підійде у вашому конкретному випадку. Широкий асортимент варіантів представлений брендом Garnier в інтернет-магазині «Ватсонс».
Боротьба із запахом тіла за допомогою дезодоранту
Більшість людей пов'язують запах тіла із надмірним потовиділенням, але насправді ваш піт не має аромату. Запах тіла виникає, коли білки та жири поту змішуються з бактеріями. Дезодорант працює, вбиваючи бактерії на шкірі. Таким чином, коли ви пітнієте, на ній залишається недостатньо бактерій, щоб створити запах. Традиційний спосіб використання – наносити дезодорант під пахвами, коли виходите з душу. Але потрібно дочекатися повного висихання шкіри.
Під час вибору того чи іншого засобу немає універсального рішення. Ви можете вибирати як різні парфумерні композиції, так і формати: існують роликові, аерозольні дезодоранти та стіки.
Зупиніть потовиділення за допомогою антиперспіранту
Якщо вас турбують мокрі плями від поту на одязі, вам потрібний антиперспірант, а не дезодорант. Саме цей продукт допоможе блокувати потовиділення незалежно від того, як сильно ви пітнієте.
Антиперспіранти містять у складі солі алюмінію, які, вступаючи в контакт із потом, перетворюються на гель і утворюють корок на потових залозах. Це зменшує кількість поту, що виділяється на поверхню шкіри. Якщо вас турбує чи бентежить пітливість, вам варто використовувати саме антиперспірант.
На відміну від дезодоранту, антиперспірант можна використовувати на більшості ділянок тіла, включаючи пахви, руки, ноги, обличчя, спину та груди. Якщо ви хочете отримати максимальну віддачу від засобу, потрібно застосовувати його на ніч – перед сном. Це дає антиперспіранту достатньо часу для активації. Коли ви спите, потові залози менш активні, і ваше тіло відпочиває. Це створює оптимальне середовище для дії антиперспіранту.
За легкого, помірного та сильного потовиділення потрібні антиперспіранти різного типу/концентрації. Є два швидкі способи визначити силу антиперспіранту. По-перше, на етикетці буде вказано загальний рівень дії антиперспіранта (наприклад, діє 12 годин, додаткова або клінічна сила). По-друге, активний інгредієнт (і його відсотковий вміст) покаже, наскільки сильним є засіб. Важливо, що деякі антиперспірантні активні речовини можуть діяти для вас краще, ніж інші.
Дезодорант проти антиперспіранту: що краще?
Якщо ваша мета зупинити потовиділення, краще використати антиперспірант. Якщо головне завдання – боротьба із запахом, обирайте дезодорант. Але багатьом людям потрібне і те, й інше. Хороша новина в тому, що більшість варіантів, які ви знайдете в магазині, є комбінацією дезодоранту та антиперспіранту.