Комп'ютерна томографія єгипетської мумії дозволила встановити причину смерті фараона Секененра Таа II, який правив приблизно у 1569–1554 роках до нашої ери.
Сучасні медичні технології допомогли вченим дізнатися про подробиці останніх годин життя фараона Секененра Таа II. Вважається, що цей фараон розпочав боротьбу з гіксосами - народом, який завоював частину Стародавнього Єгипту у XVIII-XVI століттях до нашої ери. З їх вторгненням почався період політичного розколу в Єгипті, що тривав з 1650 по 1549 роки до нашої ери.
Причину смерті фараона вчені намагаються з'ясувати з того часу, як виявили його мумію в Дейр-ель-Бахрі в 1881 році. Згідно з основною гіпотезою, Секененра Таа II потрапив у полон під час бою, а потім був страчений, можливо, ватажком гіксосів. Існує також інша версія, за якою фараон був убитий уві сні внаслідок палацової змови.
Поганий стан мумії наводив на думку, що бальзамування проводилося поспіхом, далеко від королівської майстерні муміфікації. Попередні дослідження дозволили знайти сліди травм на черепі. Вчені вважають, що насильницька смерть Секененри спонукала його наступників продовжити боротьбу за об'єднання Єгипту.
Нове дослідження, проведене за допомогою комп'ютерного томографа, дозволило виявити раніше непомічені пошкодження, які бальзамувальникам вдалося майстерно приховати. Це доводить, що муміфікація проводилася у добре обладнаному місці справжніми професіоналами своєї справи.
Характер травм підтверджує раніше висунуту версію про полон у бою. Вчені встановили, що на момент смерті руки фараона були зв'язані за спиною. Нападники використали п'ять різних видів зброї гіксосів, що свідчить про показову кару. Дослідники також визначили, що на момент смерті Секененрі було близько 40 років. Результати дослідження опубліковані в журналі Frontiers in Medicine.