В рамках нового дослідження антропологи уважно вивчили дієту саккак та дієти інших груп населення в Гренландії, крижаному «квазі-континенті». Вони провели аналіз ДНК фрагментів кісток, зібраних із «кухонних відходів». Цей термін використовується в Гренландії, щоб позначати насип кісток, залишених людьми після їжі.
Саккак – одна зі стародавніх палеоескімоських культур Гренландії, що існувала приблизно з 2500 по 800 до нашої ери. Назва культури походить від однойменного селища, поблизу якого були початкові археологічні розкопки. Культура саккак є найдавнішою з відомих науці в культурі південної Гренландії.
Вчені, які вивчають історію Гренландії, часто запитували, як ранні люди могли вижити в такому холодному кліматі. Попередні дослідження показали, що у Гренландії були чотири основні міграції: саккак, дорсет, норвежці та туле – лише тулі стали постійними жителями. Перша група, народ саккак, прибула приблизно 4500 років тому і залишалася в Гренландії доти, поки через 1700 років сильне похолодання не витіснило їх звідти. Попередні дослідження показали, що вони їли рибу, тюленів і, можливо, навіть деякі види китів, незважаючи на їх обмежений набір інструментів для полювання, лову та приготування величезних туш.
Вивчивши приблизно 2500 осколків кісток, археологи ідентифікували 42 види істот, з'їдених ранніми людьми, багато з них здивували вчених. Так, експерти виявили ДНК вимерлого виду північного оленя, який був набагато меншим, ніж ті, які сьогодні живуть у Гренландії. Також вони знайшли свідчення існування кількох типів китів: плавникових, кашалотів, нарвалів та гренландських китів. Гренландські кити були дуже поширені, що, як зазначають дослідники, є сенс, оскільки їх відносно легко вбити. Загалом дослідники виявили свідчення існування 20 видів ссавців, дев'яти видів риб (у тому числі дивовижна кількість досить дрібних, що передбачає використання риболовних сіток) та 13 видів птахів.
Дані ДНК розкривають не лише види істот, які були спіймані та з'їдені давніми людьми, але також проливають світло на технічні ноу-хау стародавніх мисливців.