У 2012 році на околицях міста Маніїтсок у Гренландії європейські геологи виявили найстаріший кратер на Землі! Його діаметр становив 100 кілометрів, і, як припускали вчені, він виник у результаті падіння астероїда три мільярди років тому. Проте цікаве дослідження свідчить у тому, що насправді це геологічне освіту зовсім кратер.
Під час польових робіт міжнародна група вчених на чолі з Крісом Якимчуком з Університету Ватерлоо виявила , що особливості цього регіону несумісні з теорією про ударний кратер:
Кристали циркону у скелях схожі на маленькі капсули часу. Вони можуть повідомити про давні ушкодження, спричинені ударною хвилею від падіння метеорита. Але ми не знайшли [на даній території] таких пошкоджень.
Крім того, команда виявила, що в кількох місцях кратера є сліди плавлення і перекристалізації породи. Зазвичай такий процес, що називається метаморфізмом, відбувається майже миттєво при ударі об землю великого тіла. Проте аналіз показав, що породи розплавилися на 40 мільйонів років пізніше, ніж передбачала попередня група.
Завдяки ретельному вивченню цього району та даних, зібраних з 2012 року, ми дійшли висновку, що виявлені особливості несумісні з теорією про удар метеориту. Хоча ми були розчаровані цим фактом, наші результати дають нові наукові дані для ресурсних компаній та гренландських археологів для пошуку корисних копалин.