Аналіз проллє світло на походження таємничої істоти.
Японські дослідники почали вивчати походження 300-річної мумії-русалки, яка стала священною реліквією під час пандемії COVID, пише газета «Асахі симбун».
Японська русалка, на відміну від персонажа казки Андерсена та мультфільмів, має дуже непривабливий вигляд. Муміфікована істота зростом 30 сантиметрів має тулуб довговолосої мавпи з риб'ячим хвостом і людськими нігтями.
Дивну знахідку у храмі префектури Окаяма виявив член правління місцевого фольклорного товариства Хіроші Кіношита. Вперше про її існування він дізнався з енциклопедії про міфічних істот. Згідно з пояснювальною запискою в коробці з останками, істота була виловлена в 1736-1741 роках. Як русалка опинилася у храмі, невідомо.
Щоб розібратися в її походженні, Кіношита переконав працівників храму передати муміфіковані останки вченим. У лютому цього року мумію просканували за допомогою комп'ютерної томографії. Дослідники також візьмуть зразки ДНК для визначення генетичного складу русалки. Результати будуть опубліковані наприкінці 2022 року.
У японській міфології є два персонажа, які схожі на мумію: Амабі – русалка з дзьобом замість рота та трьома плавниками, а також Нінґо – рибоподібна істота з людською головою.
Згідно з народними повір'ями, вживання м'яса Нінге приносить дуже довге життя. Тому працівники храму вірять у цілющу силу останків «русалки».
«Ми поклонялися їй, сподіваючись, що це хоч якось допоможе знизити захворюваність від коронавірусу», – каже настоятель храму Козен Куїда.
Представники храму в префектурі Окаяма сподіваються, що наукове дослідження виправдає справжність міфів про існування русалок для майбутніх поколінь.
Однак у Японії вже були відомі випадки підробок русалок. Схожу містифікація, відому як русалка з острова Фіджі, продали голландським мандрівникам у 1810-х роках. Вважається, що вона була зроблена з тіла орангутангу та хвоста лосося.