«Білль про права» – перші десять поправок до Конституції США, які набули чинності 15 грудня 1791 р. і є основним юридичним документом, що гарантує особисті політичні права і свободи громадян США. Був складений американським державним діячем, одним з авторів Конституції США Джеймсом Медісоном.
Перша поправка. Проголошення свободи слова, друку, релігії і права мирно збиратися, протестувати, вимагати змін.
Друга поправка. Із метою гарантій власної свободи штати мають право утримувати ополчення, а народ – зберігати і носити зброю.
Третя поправка. Забороняється розквартирування солдатів у приватних будинках без дозволу господаря.
Четверта поправка. Гарантується недоторканність особи і майна, заборона обшуків і арештів без пред’явлення ордера, який може видаватися лише судовою владою за наявності «ґрунтовних причин».
П’ята поправка. Нікого не можна примушувати свідчити проти самого себе за будь-якою кримінальною справою, забороняється також позбавляти життя, свободи і власності без відповідного розгляду справи в суді.
Шоста поправка. Право на справедливий і невідкладний суд присяжних. Обвинувачуваний має право на очну ставку зі свідками, які виступають проти нього, може вимагати свідків зі свого боку і користуватися допомогою адвоката.
Сьома поправка. Факт, який уже був предметом розгляду присяжних, не може переглядатися вдруге будь-яким судом США.
Восьма поправка. Не будуть вимагатися великі застави, стягуватися високі штрафи, застосовуватися жорстокі та надзвичайні покарання.
Дев’ята поправка. За людьми зберігаються інші права, не зазначені в цій Конституції.
Десята поправка. Права штатів, які не були передані Конституцією федеральному уряду, залишаються, відповідно, за штатами і народами.