1. Тимчасова втрата зору
Вчені розрахували, що близько 35% енергії ядерного вибуху вивільняється у вигляді теплового випромінювання – яскравий спалах світла насамперед вражає зір людини. Під час вибуху бомби потужністю в одну мегатонну, людина відчуває тимчасове засліплення на відстані до 21 кілометра в ясний день, на відстані до 85 кілометрів, якщо це сталося безхмарної ночі.
2. Врятує білий одяг
Чим ближче ви до епіцентру вибуху, тим сильніша ймовірність згоріти. Легкі опіки 1-го ступеня можуть виникнути на відстані до 11 кілометрів, а опіки третього ступеня, що руйнують шкірні тканини, – на відстані до 8 кілометрів.
При цьому білий одяг може відображати частину енергії вибуху, а темніший – поглинати її. Однак навряд чи це матиме якесь значення, якщо опинитися в епіцентрі вибуху. Температура епіцентру в Хіросімі оцінювалася в 300 тисяч градусів за Цельсієм.
3. Тотальні руйнування
Якщо людині пощастило не опинитися поблизу епіцентру, загроза життю все ще зберігатиметься. Вибух ядерної бомби створює різку зміну тиску повітря, що має руйнівний ефект. Ударна хвиля мегатонної бомби в радіусі 6 кілометрів створює силу 180 тонн, швидкість вітру збільшується до 255 км/год.
У радіусі кілометра піковий тиск у чотири рази більший, швидкість вітру може досягати 756 км/год. Теоретично людина може витримати такий сильний тиск, але небезпека становить обвалення будівель.
4. Радіоактивні опади
Вченим відомо, що радіоактивні частинки можуть рухатися дуже далеко. Нещодавнє дослідження показало, що залишки радіоактивного вуглецю від випробувань ядерних бомб часів холодної війни були виявлені протягом усієї Маріанської западини – найглибшої точки Світового океану.