Екіпаж дослідницького судна «Наутілус» під час недавнього занурення натрапив на дивну бліду істоту з щупальцями. Команда дослідників поділилася відеозаписом на своєму офіційному сайті проекту.
«Це просто вибух мозку!», – описує свої емоції від побаченого один із членів екіпажу.
«Я трохи зі стільця не впав», – жартує у відповідь його колега.
Дивної краси істота нагадує величезну квітку лілії із зазубреними 40-сантиметровими «пелюстками» та двометровим «стеблом». Морську дивину можна порівняти з розмірами самого підводного апарату.
Глибоководна зустріч сталася на глибині 2994 метрів неподалік острова Джонстона на захід від Гаваїв (територія США).
Вчені дійшли висновку, що спійманий на відео «прибулець» відноситься до коралових поліпів Solumbellula monocephalus і називається морським пером. Його найближчі родичі: медузи, гідри та корали.
Представників виду Solumbellula monocephalus раніше знаходили лише в Атлантичному та Індійському океанах, тому цілком можливо, що вчені випадково відкрили новий вид.
«Іноді ми стикаємося з тим, що зовсім не очікували побачити, часто так відбуваються найважливіші спостереження», – Стів Аускавич, провідний дослідник експедиції, глибоководний біолог та докторант Бостонського університету.
Потрібно сказати, що Аускавич одразу ж впізнав несподівану знахідку, але про всяк випадок звернувся за допомогою до біологів, які підтвердили його припущення. Враховуючи значні розміри тварини, океанолог припустив, що морське перо в похилому віці, але сказати, скільки йому років точно, не можна. Морські пір'я досягають зрілості до п'яти-шести років, живуть більше десяти років.
До речі, «Наутілус» виявив морське перо в центральній частині Тихого океану через кілька місяців після того, як іспанські вчені описали два нові роди морського пір'я: Pseudumbellula та Solumbellula. Ці дослідження було опубліковано в журналі Invertebrate Systematics. Новий вид, швидше за все, відноситься до роду Solumbellula.
Глибоководне судно «Наутілус» вивчає океанічне дно під управлінням некомерційної організації Ocean Exploration Trust. Раніше команда виявила на дні Тихого океану жовту цегляну кладку.