Якщо вам здається, що це неможливо,– познайомтесь із бамбуком. Він справді є травою, більш того, у країнах Сходу його молоді пагони навіть їдять. Загалом у Японії бамбук – священна рослина, у Китаї він є уособленням довголіття, а в Індії – символом дружби.
Ніхто не зможе позмагатися з бамбуком у швидкості росту. Навесні молоді пагони можуть збільшуватися впродовж дня на метр! Такими темпами бамбук продовжуватиме рости близько трьох місяців, після чого врешті-решт зупиниться. Дорослий бамбук протягом свого подальшого життя вже не виросте на жоден міліметр, а його життя триває майже двадцять років.
Квітне бамбук лише раз за все своє існування. Після утворення плодів усі наземні частини рослини відмирають, залишаються тільки кореневища в землі. До речі, коріння бамбука надзвичайно добре укріплює землю, тому його спеціально висаджують на берегах річок, щоб їх не руйнували швидкі течії.
Із бамбука будували житло й плели кошики, робили дивовижні флейти, мости й навіть водопроводи, а в стародавній Японії з нього виготовляли самурайські луки та інші види зброї. Важливим є і той факт, що бамбук не вбирає вологу, а отже, вироби з нього не гниють. Колись цим скористалися жителі Таїланду: будинки їхньої столиці зводили на бамбукових плотах.
Чи знаєте ви, що...
Бамбук гнеться, проте зламати його дуже важко. На Сході бамбук порівнюють із людиною, яка схиляється перед труднощами, проте ніколи не поступається їм.