В ООН розповіли, що чекає на планету в найближчі десятиліття.
Населення Землі досягло 8 мільярдів людей. Лічильник на сайті Worldometers.info перевалив за цю позначку у вівторок, 15 листопада, рівно об 11:00 за київським часом.
За словами генсека ООН Антоніу Гутеріша, населення Землі росте насамперед завдяки досягненням сучасної медицини.
«Це привід відсвяткувати нашу різноманітність, визнати нашу загальну людяність і захопитися досягненнями в галузі охорони здоров'я, які збільшили тривалість життя та значно знизили рівень материнської та дитячої смертності», – Антоніу Гутерріш, генеральний секретар ООН.
Зараз населення світу зростає найповільнішими темпами з 1950 року, а в ковідному 2020-му взагалі скоротилося на цілий відсоток,нагадали Організації Об'єднаних Націй.
Як зростатиме населення Землі?
Згідно з актуальними прогнозами ООН, 2030 року нас стане 8,5 мільярда, а ще за двадцять років – 9,7 мільярда. Пік буде досягнуто у 2080-х – на той час на планеті буде близько 10,4 мільярда людей. На цьому рівні населення залишиться до кінця XXI століття, а далі вчені поки що не заглядають.
За даними ООН, у найближчі 28 років (до середини століття) населення 61 країни скоротиться на один відсоток чи більше. Виною тому стійко низька народжуваність та еміграція.
Де найвища народжуваність?
Попереду планети всієї країни Азії та Африки. В ООН наводять список:
- Демократична Республіка Конго;
- Єгипет;
- Ефіопія;
- Індія;
- Нігерія;
- Пакистан;
- Філіппіни;
- Танзанія.
У цих восьми державах з'явиться на світ половина всіх немовлят, які народяться на Землі з 2022 по 2050 рік. Загалом левову частку приросту населення забезпечать країни Африки на південь від Сахари.
Зазначимо, що у списку немає Китаю. Третя за площею країна світу здає позиції і, ймовірно, скоро поступиться пальмою першості Індії. У листопаді 2022 року в Китаї живе 1,452 мільярда людей, а в Індії – 1,412.
Як довго живуть люди у ХХІ столітті?
У доковідному 2019 році показник становив рекордні 72,8 року. Це на цілих дев'ять років більше, ніж у 1990-му році. Хоча в ООН і обмовляються, що не всі країни можуть похвалитися великою кількістю довгожителів.
Потім пандемія COVID зменшила середні цифри світу до 71 року. Проте на середину століття показник обіцяє піднятися до 77,2 років. Вже зараз багатьом країнам варто задуматися, як реформувати охорону здоров'я у зв'язку з великою кількістю людей похилого віку, нагадують в ООН.