- Відомий вислів:«після нас хоч потоп!» належить відомій фаворитці короля Франції Людовика XV Маркизі де Помпадур. Цією фразою коханка втішала короля після поразки у Семирічній війні.
- В 2004 р. відомий американський письменник-постмодерніст Томас Пінчон озвучував самого себе в двох епізодах мультсеріалу «Сімпсони» іронізуючи над інтересом преси до його персони.
- Першу комерційну гімназію в Російській імперії було відкрито в Одесі (1804).
- В Африці кольорове телебачення було запроваджено вперше в острівній частині Танзанії – на Занзібарі (1973), тоді як у континентальній частині країни воно з'явилось лише через 20 років.
- Завядки своїй білосніжній шкірі Акітські красуні вважаються найвродливішими жінками в Японії.
- Над гирлом річки Кататумбо упродовж 140 ночей на рік тривають безшумні блискавки Кататумбо, видимі за 400 км. Це найбільший генератор озону на Землі.
- Український фізик Іван Пулюй не тільки зробив великий вклад у відкриття рентгенівського випромінювання, але і вперше переклав Євангеліє українською мовою.
- Сатиричний роман Марини Левицької «Коротка історія тракторів по-українськи» став міжнародним бестселером і здобув декілька нагород.
- Національний симфонічний оркестр України організувала Рада Міністрів УНР. Упродовж 19 років його очолював уроженець Чернігівщини Олександр Горілий – диригент і композитор, репресований 1937 року.
- Вважається, що страта руської шляхтянки Мотрони Чаплинської, найбільшого кохання Богдана Хмельницького, була однією з причин поразки козаків під Берестечком.
28
Березня
2017