Тривожні результати нового дослідження.
Втрата слуху загрожує насамперед підліткам та молодим людям віком від 12 до 34 років. Основний супутній чинник – навушники із надто гучною музикою.
Такого висновку дійшли вчені-медики з Південної Кароліни (США) у своєму метадослідженні. Аналіз наукових публікацій за попередній рік показав: гучні звуки перевантажують сенсорні клітини та структури вуха. Якщо ж вплив буде занадто довгим, пошкодження можуть стати незворотними: з'явиться шум у вухах, а слух помітно зменшиться.
«За нашими оцінками, небезпечні методи прослуховування практикують від 0,67 до 1,35 мільярда людей у світі віком від 12 до 34 років», – Лорен Діллард, отоларинголог з Медичного університету Південної Кароліни, провідний автор дослідження.
Нагадаємо, безпечним рівнем шуму прийнято вважати 85 децибелів. Щоб ви могли собі уявити, це автомобільна траса у годину пік. Звичайна розмова – це 60 децибелів, шум фена – 90. А музика в наших навушниках – це все 105 децибелів. Якщо ж ви пішли на концерт, готуйтеся, що рівень звуку буде трохи більшим, ніж шум бензопили – 112 децибелів.
Як зрозуміти, що музика надто гучна?
Лорен Діллард попереджає: вірна ознака, що звук шкідливий – це дзвін у вухах. Якщо ви чуєте його, треба наскільки можна дати вухам відпочити.
На концертах краще триматися подалі від динаміків, а навушники вибирати із функцією фонового шумоподавлення. Ну і, звичайно, не варто слухати надто довго музику на максимальній гучності.