- Кубинський поет та видатний представник модернізму Хуліан дель Касаль, для віршів якого були характерні меланхолія та глибокий песимізм, помер від сміху. 21 жовтня 1893 року, коли поет вечеряв із друзями, один із них розповів анекдот, від якого в Касаля почався напад неконтрольованого сміху. Це викликало розшарування аорти, кровотечу та раптову смерть.
- Апогей – точка орбіти Місяця або штучного супутника Землі, найвіддаленіша від центру Землі. У переносному значенні – найвища точка, розквіт чого-небудь.
- В СРСР для виготовлення кустарних платівок, на які записувалася нелегальна музика, широко використовували старі рентгенівські знімки. Їх називали «платівки на кістках» або «платівки на ребрах». Цей матеріал обходився безкоштовно, медперсонал навіть дякував тим, хто допомагав розвантажувати архіви.
- У Польщі є місце, де під прямим кутом перетинаються дві річки – Велна та Нельба. При цьому через різницю температур води, різні швидкості та рівнів течій води річок не змішуються. Це підтвердили експерименти: незадовго до місця перетину в річки наливали фарби різних кольорів і ніякого змішування не відбувалося.
- Риба-вітрильник здатна розвивати швидкість до 109 кілометрів на годину. Інший претендент на титул рекордсмена в плаванні – риба-меч. Її швидкість була розрахована фахівцями шляхом вимірювання глибини проникнення меча в корпус дерев'яного судна. В результаті обчислень вийшло близько 96 кілометрів на годину. Деякі спостереження показали, що меч-риба здатна розігнатися до 130 кілометрів на годину. Приблизно таку ж швидкість розвиває риба марлін, поширена в тропічних водах.
- У восьминогів три серця: одне – головне – проганяє кров усім тілом, а два інших – зяброві – проштовхують її через зябра. Кров, яку женуть ці серця, – блакитного кольору, оскільки в еритроцитах і плазмі замість гемоглобіну міститься гемоціанін, в якому залізо замінене міддю.
- Вуха потрібні людині та тваринам не лише для того, щоб чути. У внутрішньому вусі також знаходиться орган, який відповідає за рівновагу тіла.
- Номінальний – який не виконує свого призначення або обов'язків, фіктивний.
- Найбільший язик у світі тварин у блакитного кита. У товщину він перевищує три метри, а важить більше, ніж середньостатистичний слон – до трьох тонн.
- Міф про їжака, який запасає яблука та гриби, з'явився завдяки Плінію Старшому (Гай Пліній Секунд, римський державний діяч, учений та історик). Він стверджував, що їжак, готуючись до зими, катається в яблуках, які впали на землю, і чіпляє їх на голки. Насправді їжак фізично не здатний кататися на спині, проколюючи при цьому плоди.
14
Жовтня
2015