Протягом дня багато кому доводиться відволікатися на сторонні речі. Фахівці впевнені, що саме вони забирають сили та бажання рухатися далі.
1. Багатозадачність
За день доводиться багато разів перемикатися між різними справами. Якщо ви відриваєтеся від роботи, щоб оновити стрічку в соцмережах, це теж багатозадачність.
Дослідники говорять про те, що поняття «багатозадачність» за змістом схоже на «відволікання». Якщо перемикатися від завдання до завдання, можна зіткнутися зі зниженням продуктивності. Перемикання – це теж робота, і воно «з'їдає» ресурси. Беріться за справи послідовно, радять спеціалісти.
2. Повідомлення
Під час роботи телефон часто пищить, відволікаючи від основної справи. Можливо, ви берете в руки телефон, будучи впевненим, що прийшло щось важливе. Усі повідомлення повністю забирають увагу та сили. Це стомлює та знижує продуктивність.
Більшість повідомлень не потребують миттєвої реакції. Експерти радять відключити звук повідомлень у всіх соцмережах. Можна лише залишити увімкненими сповіщення від сім'ї. Звук також має бути увімкнений на робочих чатах.
3. Відсутність списку завдань
Ймовірно, ви пам'ятаєте десятки справ. Періодично доводиться повертатися до нагадування цих справ, перейматися наближенням дедлайнів. Усі завдання лише займають «оперативну пам'ять», забираючи ресурси. Найкраще переносити свої плани на папір – це гарна звичка.
4. Жага
Вчені говорять, що обов'язково потрібно випивати два літри води протягом дня. Поспіхом легко проігнорувати спрагу. Наприклад, ви подумали, що треба сходити за водою, а за дві години зрозуміли, що в роті пустеля. Голова почала боліти і кружляти, сили покинули вас. Рекомендується поруч тримати кухоль або пляшку з водою, пити одразу, як тільки з'явилося бажання.
5. Робота без відпочинку
Люди потребують періодичного відпочинку від роботи. Інакше тіло затікає від одноманітних поз, очі починають сльозитись від монітора. Все частіше сидяча робота призводить до втоми та хвороб у майбутньому. Лікарі рекомендують регулярно давати собі перепочинок – більше рухатися в обідню перерву, виходити на свіже повітря.
6. Безлад
Дослідники заявляють: безлад сильно шкодить. З одного боку, стільки часу йде на те, щоб знайти потрібну річ. З іншого боку – мотлох навколо змушує турбуватися і відчувати стрес. Розберіть завали вдома чи на робочому місці, і ви побачите, як зміниться ваше життя.
7. Незручний одяг
Незручні речі викликають фізичний та моральний дискомфорт. Тісні туфлі, штани чи сукні дарують страждання. Хочеться якнайшвидше повернутися додому, звільнитися від «модного» одягу. Життя надто коротке, щоб одягатися незручно.
8. Брехня
Чим менше люди обманюють, тим краще вони почуваються. Брехня чи перебільшення заслуг можуть погіршити фізичне та психічне самопочуття, призвести до меланхолії. Чесність – це запорука гарного настрою.