Нещодавно індійський лікар Нагасубраманіям Вемпаллі із Всеіндійського інституту медичних наук опублікував медичний звіт: у ньому він описав цікавий медичний випадок, з яким йому довелося зіткнутися.
До нього за допомогою звернувся 30-річний чоловік, який чотири місяці страждав від безперервної гикавки, і ніхто не міг допомогти йому позбутися її. Перше, що зробили лікарі, направили пацієнта здавати кров на аналіз, але дослідження не показали жодних відхилень. Тоді вирішили направити чоловіка на комп'ютерну томографію.
Результати показали дивну ділянку у головному мозку чоловіка, тому лікарі відправили його на додаткове МРТ-сканування, щоб визначити походження невідомої плями.
Виявилося, що область, що підсвічується в головному мозку, є понтійською гліомою – це злоякісна пухлина, розташована на стовбурі мозку. Через небезпечне розташування цей тип новоутворення неможливо видалити хірургічним шляхом.
Щоб полегшити симптоми, нейрохірурги провели операцію на мозку чоловіка, щоб нормалізувати тиск у черепі, який був спричинений накопиченням рідини в мозку. А за вісім днів йому призначили курс променевої терапії у спробі вбити пухлину.
Дивно, але чотиримісячна гикавка, через яку пацієнт не міг навіть їсти і спати почала зникати після одного місяця променевої терапії, зазначає доктор Нагасубраманіям Вемпаллі. У медичному звіті зазначено, що пухлина, швидше за все, впливала на частину стовбура мозку, відповідальну за контроль нервів та м'язів, які зазвичай викликають реакцію гикавки. При цьому часта гикавка при раку головного мозку – частий симптом, проте фахівцям ще не доводилося стикатися з таким тривалим проявом.