Електронні сигарети поступово змінюються звичним тютюново-паперовим виробам. Ті, хто лише збирається відкрити для себе вейпінг, запитують себе що краще: купити Pod систему чи одноразові електронні сигарети? Розглянемо принцип роботи, переваги та недоліки тих та інших.
Чим вейпінг відрізняється від звичайного куріння?
Як і інші вироби цього типу, електронні сигарети є своєрідним інгалятором. З його допомогою людина вдихає пари рідини, що у більшості випадків містять нікотин.
Вейпер отримує приємні відчуття: тепла та чиста пара з улюбленими ароматами та ефект від прийняття нікотину. Власне, через цей ефект курцям буває так важко відвикнути від шкідливої звички.
При вейпінгу ж шкода, яку завдає здоров'ю звичайне куріння, знижується в рази. Людина не вдихає канцерогенні речовини, що утворюються внаслідок горіння тютюну. Пар, що містить нікотин, не має такого негативного впливу на серцево-судинну систему, не провокує ризик розвитку онкологічних захворювань.
Той, хто перебуває поруч із вейпером, не відчуває на собі наслідків «пасивного куріння». Тож користуватися електронною сигаретою безпечно навіть у сім'ї, де є діти.
Одноразові електронні сигарети: плюси та мінуси
Багато вейперів-початківців роблять вибір на користь одноразових електронних сигарет. І це таки досить вдала думка. Одноразова POD система дає можливість насолоджуватися всіма можливостями куріння.
Серед основних переваг одноразових POD систем є їх відносно низька ціна. Як правило, вони в рази дешевші за багаторазові моделі. Одне уточнення: якщо ви затятий курець, і збираєтеся перекваліфікуватися в такого ж затятого парника, регулярна купівля одноразових цигарок обійдеться досить дорого.
У випадку ж, якщо ви початківець, одноразова електронна сигарета дасть вам можливість спробувати чи припаде вона вам до смаку. При цьому покупка такого пристрою не вдарить по кишені.
Одноразові електронні сигарети дуже прості в експлуатації. Їх не потрібно заряджати. Замість акумулятора, який потребує підзарядки, тут стоїть лише батарейка. Заправляти таку сигарету рідиною також не потрібно. Тут знаходиться картомайзер. Замість ємності з рідиною всередину електронної сигарети вміщено шматочок синтепону, змоченого цією рідиною.
Загалом принцип роботи і в одноразових і у багаторазових електронних сигарет подібний. Вейпер затягується. При цьому відбувається замикання електричного кола. Спіраль нагрівається, рідина закипає, утворюється пара. Після закінчення затягування ланцюг знову розмикається.
До недоліків можна віднести той факт, що одноразова електронна сигарета дозволяє зробити близько 200 затяжок. Після цього вона виробляє свій ресурс, і замінити її складові, як дозаправити пристрій, не можна. Його технічні характеристики цього не розраховані. Тому таку сигарету вейпер зазвичай викидає за день-два – залежно від того, як часто до неї прикладався.
Якщо ви викурюватимете по одній електронній сигареті в день, то при її ціні приблизно в 200 грн, на своє хобі ви щомісяця витрачатимете близько 6000 грн. Не надто дешеве задоволення!
Додамо ще, що одноразова електронна сигарета дозволяє вдихнути таку кількість нікотину, яку звичайний курець отримує з двома пачками паперово-тютюнових сигарет.
Багаторазові POD системи: сильні та слабкі сторони
Багаторазові електронні сигарети дозволяють зробити значно більше затяжок, ніж одноразові - від 600 до 1000 (залежно від ємності акумулятора). Крім того, саме таку сигарету можна підібрати під себе. Це стосується і зовнішнього вигляду, і технічних характеристик, улюбленого смаку пари.
За розмірами багаторазові електронні сигарети поділяються на:
- Мікро або супер-міні – за зовнішнім виглядом нагадують звичайні паперово-тютюнові вироби.
- Міні – довжиною до 12 см.
- Пенстайл – за розмірами подібні до кулькової ручки, до 17 см.
- eGo – володіють акумуляторними батареями значної ємності. Зовні за розмірами нагадують сигари.
- Моди – моделі ще більших розмірів, дуже економічні, ємні та надійні в експлуатації.
- Електронні варіанти трубок цінуються любителями естетики, але бувають дуже непростими в обслуговуванні.
Як правило, людина, яка користується багаторазовою електронною сигаретою, витрачає на пару не більше 500-600 грн щомісяця.
При цьому він може вибрати будь-яку рідину: з великим вмістом нікотину або з малим, з різними видами ароматизаторів. «Вищий пілотаж» – саме для багаторазової електронної сигарети можна готувати самозаміс рідин, додаючи нікотин і «ароматизатори» за вдасним смаком.
Свою електронну сигарету вейпер може зарядити так само легко, як і мобільний телефон. Після цього пару днів він спокійно парить, не дбаючи про те, що акумулятор розрядиться.
На багаторазові електронні сигарети надається гарантія. Ці пристрої обслуговуються у численних сервісних центрах. Усі необхідні комплектуючі легко придбати у спеціалізованому відділі для вейперів чи через інтернет-магазин.
Словом, людина, яка придбала багаторазову електронну цигарку, отримує якісну модель, яка дає свободу процесу вейпінгу і, в кінцевому рахунку, виявляється економічнішою за одноразовий варіант.
З недоліків можна назвати відносно високу вартість – хороша модель обійдеться від до 1500 до 2000 грн. Хоча можна взяти і більш бюджетні моделі за 800 – 1000 грн. Також необхідно обов'язково ознайомитися з пристроєм такої сигарети, якщо ви збираєтесь обслуговувати її самостійно.