З місця старовинної аварії корабля в річці Янцзи (Китай) підняли понад 600 артефактів. Дерев'яне судно, що затонуло, вважається найбільшим і найбільш добре збереженим з усіх відомих в країні, повідомляє Global Times.
Корабель датується епохою династії Цін (1644-1911 рр), точніше правлінням імператора Тунчжі (1861-1875 рр). Його довжина складає 38,5 метра, ширина – 7,8 метра. На борту знаходиться 31 каюта.
Судно лежить під водою на північний схід від шанхайського острова Хенша. Його корпус поринув у породи дна на 5,5 метрів.
Вчені вважають, що свого часу Шанхай був відкритим портом, звідки розпочинався історичний Морський Шовковий шлях. Оглянувши реліквії, вони заявили, що вони свідчать про постійний культурний обмін між Китаєм і західними державами.
Так, було знайдено рідкісну порцеляну із зеленою глазур'ю. Його виробили у фарфоровій столиці Китаю – Цзіндешжені, але в основу виробництва лягли європейські технології.
Вчені наголосили, що коли корабель буде повністю розкопаний, з'являться нові реліквії. Серед них можуть бути як твори мистецтва, так і харчові артефакти, предмети побуту, які дозволяють краще зрозуміти спосіб життя людей століття тому.
«Для морської подорожі потрібно багато живих речей, таких як посуд і навіть продукти. Я чекаю, щоб побачити їх, як судно буде врятовано», – зазначив член Китайської академії культурних реліквій Лю Чжен.