Згідно версії, висунутої італійськими вченими, п'ять видів стародавніх Homo вимерли через зміни клімату.
З шести видів Homo, що мешкали на Землі за останні кілька мільйонів років, вимерли всі, крім одного – Homo sapiens. Причини цього значною мірою залишаються загадкою. У пошуках відповіді фахівці з Неаполітанського університету імені Федеріко II об'єднали дані кліматичних моделей із палеонтологічними знахідками.
Згідно висновків фахівців, причиною вимирання наших стародавніх предків H. habilis, H. ergaster, H. erectus, H. heidelbergensis, H. neanderthalensis стала нездатність адаптуватися до змін клімату. Результати дослідження опубліковані в журналі One Earth.
«Наші результати показують, що, незважаючи на технологічні інновації, включаючи використання вогню та вдосконалених кам'яних знарядь, формування складних соціальних зв'язків та (у випадку неандертальців) навіть виробництво наконечників, відповідного одягу, а також культурного та генетичного обміну з Homo sapiens, минулі види Homo не змогли пережити інтенсивної зміни клімату», – розповів один із авторів дослідження Паскуале Райа (Pasquale Raia).