Вчені розповіли, навіщо наші предки кидали у колодязь різні предмети.
У ході розкопок у місті Гермерінг (Верхня Баварія, Німеччина) археологи знайшли дерев'яний колодязь бронзового віку, що добре зберігся, наповнений прикрасами і керамікою.
Глибина криниці, вік якої перевищує три тисячі років, – близько п'яти метрів. Але не тільки така велика глибина і відмінна безпека відрізняє знахідку від інших джерел води, знайдених під час розкопок у Гермерінгу. На дні криниці археологи виявили 26 бронзових шпильок для одягу, браслет, дві металеві спіралі, бурштинове намисто та понад 70 керамічних посудин.
Всі ці артефакти за 1800-1200 років до н.е. були дуже дорогими речами, не призначеними для повсякденного використання. Оскільки прикраси та кераміка дуже добре збереглися – їх явно обережно опускали, а не кидали у воду, – археологи припустили, що йдеться про ритуальні дари.
Ймовірно, наші предки з бронзової доби задобрювали духів джерела, щоб ті, наприклад, врятували від посухи або допомогли зібрати хороший урожай, припускають археологи. Приблизно так само зараз ми кидаємо монетки в річки, ставки або чаші фонтанів у відомих туристичних місцях, але пояснюємо це інакше: щоб повернутися чи просто на щастя.