Унікальну систему тунелів, що захищають столицю ацтеків від повеней та потопів, археологам довелося знову законсервувати на невизначений термін.
У спробі розкрити ацтекські таємниці археологи виявили тунель біля Мексики. Унікальна старовинна система дамб та водних шляхів захищала місто ацтеків Теночтитлан від повеней та потопів, повідомляє Science Alert.
Теночтитлан вважався можливою столицею імперії ацтеків. Місто було ретельно сплановане і забезпечене системою дамб для запобігання повеням. Після колонізації іспанськими конкістадорами більшість будівель було зруйновано, але частину їх на початку 1600-х років спробували відновити.
Такий об'єкт було виявлено археологами Національного інституту антропології та історії у 2019 році. Тунель мав довжину всього 8,4 метра і був частиною монумента Альбаррадон-де-Екатепек, який тягнувся на 4 кілометри.
У тунелі знайшли 11 доіспанських гліфів: наприклад, бойовий щит, хижих птахів та краплі дощу. Вчені вважають, що їх залишили неіспаномовні жителі Екатепека та Чиконаутла.
Розкопки тунелю готували перетворити на відкриту виставку, яка могла продемонструвати синтез іспанської та ацтекської культур. На жаль, банальна нестача грошових ресурсів не дозволила здійснити ці плани. Експозицію потрібно було захистити від руйнування належним чином, але цього не змогли зробити.
Тоді було ухвалено рішення її знову перепоховати, щоб уберегти знахідку від вандалізму чи ушкоджень. У майбутньому археологи планують спочатку побудувати спеціальну кладку для захисту гліфів, а потім розкрити тунель.